19 listopada
wtorek
Seweryny, Maksyma, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znak Bożej obecności

Ocena: 0
459

– Bądźcie zapaloną pochodnią dla pogrążonego w ciemnościach świata – zachęcał osoby konsekrowane bp Marek Solarczyk.

fot. Facebook / profil bp. Marka Solarczyka

W przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, obchodzonego w święto Ofiarowania Pańskiego, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyło się spotkanie dla sióstr zakonnych i członkiń instytutów świeckich życia konsekrowanego. W czasie uroczystej Mszy świętej dziękowano Bogu za ich modlitwę i posługę na terenie diecezji.

– Wasze życie jest dla nas czytelnym znakiem Bożej obecności – powiedział w homilii bp Marek Solarczyk. Przyrównał świadectwo życia oddanego Panu do "prostych śladów czynionych nogami". – Często są one zwyczajne, codzienne, może niekiedy nawet niezauważalne w biegu codziennych spraw, ale obecne i będące niesamowitą nadzieją dla tych, którzy szukają różnych odpowiedzi czy rozwiązań w swoim życiu – powiedział kaznodzieja.

Przypomniał, że tym, który powołuje na tę drogę, jest Bóg. – To On wzywa ludzi, by byli dla innych przewodnikami, by wnosili Jego pokój, światło i świętość w życie pogrążonego w mrokach świata. By byli niczym pochodnia czy lampa niesiona w pokornych, wytrwałych, może niekiedy nieco osłabłych, ale pełnych miłości dłoniach Oblubienicy, która z ufnością i wiernością trwa przy swoim Oblubieńcu – powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zachęcił on również osoby konsekrowane do wdzięczności Bogu za dar powołania. – Stańmy dziś z ufnością wobec Tego, który nam nieustannie błogosławi i któremu po raz kolejny chcemy zawierzyć naszą duszę i wszystkie sprawy, intencje, które nosimy w swoim sercu. On nigdy o nas nie zapomina, bo jak mówił psalmista – „wie, z czegośmy powstali” i będzie nieustannie nas wspierał – „bo Jego łaska jest wieczna dla Jego czcicieli” – podkreślił bp Solarczyk.

Na zakończenie liturgii alumni wyrazili swoją wdzięczność osobom poświęconym Bogu za ich modlitwę i świadectwo życia.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej posługuje 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych i 17 zgromadzeń męskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 listopada

Bóg pierwszy nas umiłował i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, XXXIII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne bł. Salomei, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Mch 6,18-31; Ps 3,2-7; Łk 19,1-10
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -