13 listopada
środa
Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Moje Betlejem" - misterium bożonarodzeniowe

Ocena: 0
2042

Tuż po świętach, w niedzielę 27 grudnia zapraszamy do Słupna k. Radzymina na bożonarodzeniowe misterium "Moje Betlejem", oparte na kolędach Skaldów do muzyki Jacka Zielińskiego i tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Poprowadzi je perkusista tego zespołu, Jan Budziaszek.

2015-12-23 17:09 mat. pras., mz
fot. mat. pras.

Misterium odbędzie się w Parafii Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie k. Radzymina (Al. Jana Pawła II 21) w niedzielę 27 grudnia o godz. 19.00 (dojazd: autobus ZTM 738 z Dworca Wileńskiego).

W koncercie weźmą udział chór i schola Parafii MB Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie, część chóru Parafii św. Łucji w Warszawie-Rembertowie oraz instrumentaliści z kilku warszawskich parafii.

Jan Budziaszek jest perkusistą znanym w środowisku jazzowo-estradowym. Od 1965 roku związany jest z zespołem Skaldowie. Grał między innymi z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, Marylą Rodowicz oraz z grupą "Pod Budą".

W 1984 roku przeżył głębokie nawrócenie i od tego momentu opisuje historię swojego życia w „Dzienniczkach perkusisty”. Jeździ po Polsce i świecie z rekolekcjami, dzieląc się swoimi codziennymi przeżyciami, w których zawsze dostrzega Boży plan.

Pomysłodawca, współtwórca i współorganizator największego w Europie koncertu uwielbieniowego Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, granego od 2003 roku w Boże Ciało.

W 1995 r. wraz z przyjaciółmi z zespołu Skaldowie zagrali pierwszy koncert kolędowy "Moje Betlejem". I tak już ponad 20 lat to niezwykłe misterium bożonarodzeniowe wciąż ewoluuje i przeżywane jest w różnych zakątkach Polski i świata.

Koncert "Moje Betlejem" będzie można usłyszeć ponownie w niedzielę 31 stycznia 2016 w Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/824340424343675/

Patronat medialny nad koncertem sprawują Tygodnik Idziemy i Radio Warszawa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 listopada

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.
Dziś w Kościele:
+ środa, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 6,1-11; Ps 82,3-4.6-7; Łk 17,11-19
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -