14 sierpnia
piątek
Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Święty z Wadowic". Widowisko multimedialne w Centrum Jana Pawła II w Krakowie

Ocena: 0
1409

Gwiazdy polskiej sceny będzie można zobaczyć w Krakowie w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!, gdzie w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zostanie zaprezentowany spektakl "Święty z Wadowic"

fot. arch. Wydawnictwa Salezjańskiego

Widowisko multimedialne „Święty z Wadowic” zostało stworzone dwa lata temu z okazji Światowych Dni Młodzieży. W uroczystość Wniebowzięcia NMP spektakl zostanie zaprezentowany w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

„Święty z Wadowic – Jan Paweł II" to spektakl pełen niezwykłych efektów multimedialnych. Składa się na niego 13 piosenek o tematyce związanej z nauczaniem Jana Pawła II w wykonaniu wybitnych wokalistów oraz dawka aktorstwa prawdziwych gwiazd poolskiej sceny: Urszuli Grabowskiej, Radosława Krzyżowskiego i Jana Nowickiego. Na scenie wystąpi blisko 70 osób, m. in. Andrzej Lampert, Czesław Śpiewa, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak. Widzowie zobaczą również grupę tancerzy w układach choreograficznych przygotowanych przez Macieja Florka. Orkiestrę poprowadzi Miłosz Wośko, a chór Passionart – Janusz Wierzgacz. Autorem libretta jest Michał Zabłocki.

Widowisko rozpoczyna się od momentu śmierci Jana Pawła II. Przewodnikiem dla widzów jest Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. Wołanie „Santo subito" w kilka chwil po pogrzebie papieża napędza cykl wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Opowieść koncentruje się ponadto na wielu tajemniczych znakach i poruszających świadectwach płynących z odległych zakątków świata.

„Spektakl z całą pewnością trudno nazwać z jedną z wielu laurek wystawionych Karolowi Wojtyle. To raczej próba ukazania jego świętości, jako żywej, prawdziwej i pełnej mocy” – rekomenduje Fundacja Pełni Kultury, która jest organizatorem wydarzenia.

Widowisko odbędzie się 15 sierpnia w ramach Festiwalu Cracovia Sacra. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 w Krakowie.

Spektakl będą mogli obejrzeć również mieszkańcy i turyści w Zakopanem, Starym Sączu i Wieliczce.

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 16, 1-15. 60. 63;Ps Iz 12, 2. 3 i 4-6; Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Modlitwy apelowe w dniu 14 sierpnia
będą włączone w uroczystości 
przy Krzyżu ks. Ignacego Skorupki
na polach Ossowa.

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter