6 czerwca
sobota
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biblijne przygodówki

Ocena: 0
1117
Jeśli świat, w którym żyli i nauczali pierwsi apostołowie, wydaje się Twojemu dziecku tak odległy historycznie, że aż trudny wyobrażenia, warto je do niego przenieść i zostawić na kilka wolnych od nauki popołudni.
Edukacyjne gry przygodowe Wydawnictwa Pasterz to prawdziwa gratka dla młodych miłośników popularnych „przygodówek” i ciekawa propozycja dla rodziców, którzy szukają religijnej i jednocześnie atrakcyjnej gry komputerowej dla swoich pociech.

Celem naszej przygody w „Być uczniem Jezusa” jest dostarczenie listu apostoła Pawła do jednej z gmin chrześcijańskich. Jednak aby tę misję wypełnić, najpierw trzeba pomóc spotkanym po drodze potrzebującym, cierpliwie wysłuchać historii przechodniów i pozbierać wszystkie – często ukryte w najgłębszych zakamarkach – potrzebne do dalszej gry przedmioty. Jak widać, bycie uczniem Jezusa to wcale nie jest taka prosta sprawa. Trzeba się porządnie nabiegać.

Akcja „Przygody ze świętym Piotrem” – drugiej gry z serii – rozgrywa się w jednym ze starożytnych miast Galilei. Przed nami rozwiązywanie łamigłówek, quizów, rebusów, a także układanie puzzli ze scenami biblijnymi. Zadania wymagają dużej cierpliwości, ale warto się z nimi zmierzyć, bo w nagrodę dostaniemy klucz do kolejnego etapu gry.

Choć zdobywanie poziomów to typowy mechanizm przyciągania dziecka do komputera na długie godziny, a powszechnie wiadomo, że nic tak nie pochłania czasu jak dobra gra, to ta komputerowa przygoda ze świętym Piotrem na pewno nie będzie czasem straconym. Obie gry odwzorowują świat biblijny, a klimat starożytnego miasteczka przybliża stylizowana na muzykę żydowską ścieżka dźwiękowa. W miastach, w których się poruszamy, można odnaleźć pełen zagadek port, zwiedzić antyczne place, spotkać tajemniczych kupców na targu, a gdy uda nam się wejść na dziedziniec czyjejś posiadłości, zobaczymy z bliska studnie, piece do wypiekania chleba i krosna. Dowiemy się też m.in., jak wytwarzało się mąkę na chleb, kto komu mógł wiązać rzemyki u sandałów, poznamy też symbole chrześcijańskie. Opowiedzą nam o tym wszystkim sami mieszkańcy – głosów udzieliły m.in. Alina Janowska i Anna Maria Jopek – których należy zaczepić, aby uzyskać niezbędne do wykonania zadań wskazówki.

„Przygoda ze świętym Piotrem” i „Być uczniem Jezusa” wprowadzą młodego gracza do fascynującego świata pierwszych chrześcijan. Płyta CD z grą w atrakcyjnym kolorowym pudełku może być udanym prezentem pierwszokomunijnym. Gra powstała pod patronatem ojców franciszkanów.


„Być uczniem Jezusa”, „Przygody ze świętym Piotrem”, Wydawnictwo Pasterz. Wymagania sprzętowe: pamięć RAM 1GB, twardy dysk 2GB, napęd DVD, karta muzyczna, system Windows XP/2000/Vista/7/8

Maria Pawlik
Idziemy nr 19 (400), 12 maja 2013 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Sobota, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Norberta, biskupa
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 4,1-8; Ps 71, 8-9.14-17; Mk 12,38-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter