25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chopin zaprasza na wiosenne spotkania w Warszawie

Ocena: 0
3207

Na wystawę autografów kompozytora zaprasza Muzeum Fryderyka Chopina, a jego muzykę będzi można lepiej poznać podczas tradycyjnych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

fot. materiały prasowe

„Tyle rzeczy za piórem zostaje". Autografy listów - wystawa czasowa w Muzeum Fryderyka Chopina

W Muzeum Fryderyka Chopina udostępniona została wystawa czasowa prezentująca autografy listów Fryderyka Chopina. Niektóre z listów nigdy wcześniej nie były publikowane ani eksponowane. Wystawa przybliża  postać kompozytora i pozwala  zajrzeć w głąb epoki, w której Chopin żył i tworzył.

Ekspozycja obejmuje dwanaście najciekawszych obiektów epistolograficznych. Wszystkim listom towarzyszy opis kontekstu ich powstania i transliteracja zapisu pozwalająca zapoznać się z pierwotną treścią nie poddaną zmianom redakcyjnym. Autografy są przykładami zarówno oficjalnej, jak i prywatnej korespondencji kompozytora.

Autografy prezentowane na wystawie są jedynie drobną częścią kolekcji Muzeum Chopina. Rzadko jednak - ze względu na zalecenia konserwatorskie - można je oglądać w tak pokaźnej ilości.

Wystawa „Tyle rzeczy za piórem zostaje" udostępniona jest zwiedzającym do 30 czerwca 2018 r. Wejście na wystawę w cenie biletu do Muzeum, w niedziele wstęp bezpłatny.

59. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

Kolejną propozycją są Koncerty Chopinowskie. To jedna z najstarszych imprez muzycznych stolicy, która stała się kulturalną wizytówką miasta. Łączą piękno muzyki Chopina z sielankową atmosferą różanego ogrodu.

Organizatorzy zapraszają do współpracy największe sławy muzyki klasycznej, dla których udział w tym prestiżowym wydarzeniu w Warszawie jest nobilitacją. W najbliższą niedzielę zagrają Jacek Kortus (od godz. 12.00) oraz  Joanna Ławrynowicz-Just (od godziny 16.00).

Odwiedzający Polskę turyści traktują udział w koncertach jako obowiązkowy punkt pobytu w Warszawie. Koncerty odbywają się co niedzielę do 30 września o godz. 12.00 i 16.00. Wstęp wolny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

"Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

Dziś w Kościele: sobota V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie (do wyboru):
        - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła
        - św. Grzegorza VII, papieża
        - św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,1-10; Ps 100 (99),2-3.4-5; J 15,18-21.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -