24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chrześcijańskie granie

Ocena: 4.9
2598

Z Michałem Guzdkiem, organizatorem Festiwalu Chrześcijańskie Granie, rozmawia Patryk Lubryczyński.

fot. Karol Regulski

Gdzie i kiedy odbędzie się Festiwal Chrześcijańskie Granie?
Wydarzenie odbędzie się 20-23 kwietnia w ramach XXVIII Targów Wydawców Katolickich. Rozpoczniemy 20 kwietnia debatą pt. „Co dalej z muzyką chrześcijańską”. Zachęcam, aby przybyć o godz. 19.00 do kawiarni Agere Contra na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie. Na temat kondycji muzyki chrześcijańskiej w Polsce porozmawiają dziennikarze muzyczni. W debacie wezmą udział Marcin Witan (Polskie Radio), Piotr Wojtowicz (Radio Nowa Kultura), Przemysław Goławski (Polskie Radio). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki na www.agerecontra.pl. Z kolei 22 kwietnia o godz. 15.00 zaplanowaliśmy spotkanie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim przy ul. Plac Zamkowy 4 w Warszawie pt. „Co dalej z muzyką chrześcijańską” z perspektywy muzyków. Wśród zaproszonych gości są Konrad Habit - fundacja E+ i zespół dlaTego, Krzysztof Sowiński - zespół Redhead Hero, Marcin Wargocki. Obowiązuje zakup biletu na targi. Finałowy koncert Festiwalu odbędzie się 23 kwietnia w godz. 16.00-19.00 w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3 wej. B w auli im. ks. bł. J. Popiełuszki na warszawskich Bielanach. Bilety w cenie 59 zł, grupowe (od 5 osób) 49 zł dostępne na www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl. Parafiom proponujemy bilety „cegiełki” do indywidualnego ustalenia ceny. Zapraszamy do kontaktu mailowego: chrzescijanskiegranie@gmail.com.

Co z osobami, które nie mogą przyjechać?
Planujemy transmisję on-line poprzez stronę www.fabrykakoncertow.com.pl. Bilet w cenie 29 zł pozwoli na dostęp do retransmisji Festiwalu przez 7 dni.

Kto wystąpi na XII Festiwalu Chrześcijańskie Granie?

W festiwalu wystąpią goście specjalni: zespół BeU, który wygrał prestiżowy konkurs muzyki chrześcijańskiej (Non Stop CCM) oraz Sezon na Czereśnie, zwycięzca Festiwalu Chrześcijańskie Granie w 2022 r. Sercem imprezy jest konkurs Debiuty. W bieżącej edycji na scenie zaprezentuje się 5 finalistów: White Der, Sylwia Piotrowska, TELEO, NSA oraz Redhead Hero. To wykonawcy z całej Polski, tworzący różne gatunki muzyki. Od rocka, gospel, pop po jazz na wysokim poziomie artystycznym.

Kim są fani muzyki chrześcijańskiej?
To cały przekrój wiekowy. Zarówno rodziny z dziećmi, studenci a nawet emeryci, którzy uwielbiają Boga.

Festiwal, to jedynie muzyka?
Oczywiście, że nie. Poza częścią muzyczną będzie czas na świadectwa. Ludzie grający muzykę chrześcijańską są często ewangelizatorami, którzy chcą dzielić się osobistym doświadczeniem Pana Boga.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter