2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cuda na warsztat

Ocena: 0
357

W medycynie znane są przypadki, gdy z niewyjaśnionych przyczyn nieuleczalnie chory pacjent nagle staje się zdrowy, złośliwy guz „znika” z organizmu, a osoba po ciężkim urazie kręgosłupa zaczyna chodzić, choć nie dawano jej na to szans.

„Cud” to pierwsze słowo, które się nasuwa, by określić taką sytuację, mimo że zanim padnie ono z ust lekarzy, poprzedzone jest pogłębioną analizą historii choroby pacjenta. O licznych cudach czytamy także w Piśmie Świętym, a niejeden z czytelników, analizując historię własnego życia, niektóre wydarzenia nazwałby nie inaczej niż cudem.

Kiedy zatem możemy mówić o cudach? Jak oceniać je lub przeżywać zgodnie z wiarą katolicką? Odpowiedź znajdziemy w książce o. Janusza Pydy OP, który podejmuje tematykę cudów. Dominikanin z rzemieślniczą dokładnością pokazuje cuda „od podszewki”: krok po kroku tłumaczy pojęcie cudu, wyjaśnia, „po co” Bóg je czyni, jak człowiek, którego zdolności są ograniczone, może uczestniczyć w dziele Wszechmocnego Boga. Opisuje także błędne postawy, jakie można przyjąć w obliczu tego wydarzenia. Książka jest zbiorem praktycznych i teoretycznych wskazówek dla wszystkich, którzy na drodze życia zetknęli się już z cudami albo też bardzo pragną ich doświadczyć. Autor zaś stara się kierować czytelników „w stronę właściwej postawy umysłu i woli, dzięki której cuda doświadczone czy upragnione będą miały szansę spełnić swoją główną funkcję: prowadzić do Boga, nie zaś od Niego oddalać”.

 


Cuda
Janusz Pyda OP
Wydawnictwo W drodze
Warszawa – Poznań 2022

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter