18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dlaczego chodzisz na Mszę świętą?

Ocena: 0
601

Z podobnym pytaniem zetknęliśmy się nieraz, szczególnie ze strony osób, dla których Eucharystia jest mieszanką niezrozumiałych gestów, a udzielenie odpowiedzi może rodzić trudności.

Po pierwsze, niełatwo w kilku słowach wyjaśnić całą głębię tego misterium. Po drugie, być może sami tej głębi nie odkryliśmy, a niedzielna Msza święta stała się cotygodniową rutyną.

Pomocną dłoń wyciągają do czytelników ks. Wojciech Nowicki i o. Tomasz Grabowski OP. Duchowni w prosty, ale wciągający sposób rozmawiają na temat poszczególnych części Mszy świętej, przygotowania do liturgii i sposobu jej przeżywania. Dotykają też budzących nieraz wątpliwości spraw sztuki sakralnej czy muzyki liturgicznej. „Niejednokrotnie postrzegamy uczestnictwo w Eucharystii jedynie jako przykry obowiązek, czasem stanowi ona dla nas wyniesiony z domu rodzinnego zwyczaj wypełniający niedzielne przedpołudnie, bywa, że przez niezrozumienie istoty, gestów, znaków, słów, architektury, muzyki czy milczenia Eucharystia wydaje nam się zwyczajnie nudna” – wyjaśnia jeden z autorów, podkreślając, że chciałby pokazać innym piękno liturgii. „Liturgia krok po kroku” to lektura cenna dla każdego wierzącego czy poszukującego, a dla służby liturgicznej – wręcz obowiązkowa.


Liturgia krok po kroku
Tomasz Grabowski OP
ks. Wojciech Nowicki
Wydawnictwo W Drodze
Poznań 2021

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter