26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dobra wiedza z filmu

Ocena: 0
522

Znakomitą serię filmów dokumentalnych na DVD z wydaniem książkowym przygotowała madrycka Goya Producciones

Znakomitą serię filmów dokumentalnych na DVD z wydaniem książkowym przygotowała madrycka Goya Producciones. „Pochodzenie człowieka” to seria dziewięciu filmów dokumentalnych na trzech płytach, zagłębiająca się w teorie na temat pochodzenia istot ludzkich, od kreacjonizmu po neodarwinizm. Jak powstał wszechświat? Czy stworzenie świata przez Boga wyklucza teorię ewolucji? – na te pytania próbuje odpowiedzieć ponad 40 naukowców, wśród nich laureaci Nagrody Nobla Christian de Duve oraz Werner Arber. Wydawcy, przygotowując produkcję, konsultowali się także z profesorami z Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie.

„Kultura życia. Kwestie bioetyki” zawiera dwie płyty DVD z ośmioma filmami dokumentalnymi. Jaki powinien być stosunek chrześcijanina do wykorzystywania komórek macierzystych, sztucznego zapłodnienia, klonowania, walki z AIDS, aborcji, opieki paliatywnej, eutanazji? – odpowiedzi na te pytania opierają się na podstawach naukowych zgodnych z nauczaniem Kościoła.

Gdyby katolicka nauka społeczna była stosowana w praktyce, nie mielibyśmy dziś tak nasilonych problemów jak kryzys finansowy, korupcja, ubóstwo, niesprawiedliwość i wojny. Wydanie „Chrześcijanie w społeczeństwie” to wartościowy przewodnik z dziewięcioma filmami, klucz do społecznej nauki Kościoła. Pokazuje, w jaki sposób Kościół reaguje na wyzwania stawiane chrześcijanom w dzisiejszych czasach, jak stosować etykę w biznesie, w funkcjonowaniu instytucji, w pracy zawodowej. Jaki możemy mieć wpływ na to, by politycy, biznesmeni, przywódcy narodowi wywiązywali się z obowiązków w trosce o powierzonych im ludzi?

Filmy zrealizowane są profesjonalnie z archiwalnymi dokumentami, wplecionymi kadrami z piękną fauną i florą, mogą zainteresować niezależnie od wieku: nastolatków i starszych. Stanowią świetną pomoc na zajęcia dydaktyczne w szkole i na katechezę. Hiszpańska produkcja na tej samej płycie ma kilka wersji językowych: polską, angielską, niemiecką, włoską.

Abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, w liście do dyrektora Goya Producciones, dziękował za działalność na rzecz propagowania wartości związanych z rodziną i życiem ludzkim.

 


Pochodzenie człowieka”, „Kultura życia.Kwestie bioetyki”, „Chrześcijanie w społeczeństwie
Goya Producciones | Wydawca: Kondrat-Media Sp. z o.o. | www.kondrat-media.pl


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter