19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzieci idą do kina

Ocena: 0
2041

Prawdziwe filmowe święto dla najmłodszych widzów – międzynarodowy festiwal Kino Dzieci – odbędzie się, już po raz szósty, w 22 miastach Polski, m.in. w Łodzi, Koninie, Białymstoku, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie (w kinach Muranów i Kinoteka), od soboty 21 do niedzieli 29 września.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Trwa sprzedaż biletów. Łącznie zostanie pokazanych ponad 150 starannie wyselekcjonowanych filmów, zarówno aktorskich, jak i zadziwiających nietuzinkową animacją, zawsze na najwyższym poziomie, wyprodukowanych często przez kinematografie rzadko reprezentowane na ekranach naszych kin.

O statuetkę Kwiatu Paproci, przyznawaną przez publiczność, w ramach konkursu głównego będzie się ubiegać dziewięć nowych produkcji pełnometrażowych, w tym animacje: „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, który już zdążył urzec widzów w Cannes, „Jakub, Mimmi i gadające psy” o pojednaniu skłóconego kuzynostwa w walce o lepszy świat, „Szybcy i śnieżni” o wyścigu saneczkowym i przyjaźni, „Klara Muu!” o marzeniach i zdobywaniu popularności dobrymi uczynkami, kolejna odsłona perypetii Pettsona i Findusa „Wielka wyprowadzka”, kosmiczna przygoda „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, a także filmy fabularne: „Cały świat Romy” o relacjach międzypokoleniowych i przemijaniu, kryminał „Operacja Człowiek w Czerni” i „Niezwykłe lato z Tess”, subtelna opowieść o samotności i bliskości.

Bardzo ciekawie zapowiada się sekcja Konkurs Filmowych Odkryć – siedem różnorodnych stylistycznie odsłon kina artystycznego, stanowiącego wyzwanie dla młodych widzów. W sekcji narodowej, Ciao Italia!, zostaną pokazane filmy włoskie. Ponadto zobaczymy Klasykę Kina Dzieci (przegląd poprzednich festiwali) i sekcję literackich adaptacji Kino Dzieci z Nosem w Książkach, a także przegląd filmów zmarłego w tym roku Stanisława Jędryki. Festiwalowi towarzyszą wykłady, warsztaty i spotkań, m.in. dla nauczycieli. Szczegóły na www.kinodzieci.pl.


6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. 21-29 września

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter