28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ekofiction bez agitki

Ocena: 0
2123

W „Robaczkach z zaginionej dżungli” nie pada ani jedno słowo, a widzowie – mali i duzi – nie wyniosą z filmu kolejnej garści cytatów. Mimo to, a może właśnie dzięki temu, jest to półtorej godziny dobrego kina.

fot. Kino Świat

Cudowne zdjęcia, mnóstwo humoru, doskonała muzyka w wykonaniu francuskiej orkiestry symfonicznej sprawiają, że wcale nie tęsknimy za słowem.

Od przedszkolaka po późną podstawówkę młodzi widzowie będą śledzić losy biedronki, która nieszczęśliwym trafem „wyemigruje” z Francji do Gwadelupy. Tam pospieszą jej na pomoc różni pobratymcy. Bohaterów filmu nie można spuścić z oka: biedronki różnią się między sobą tylko wielkością ciała i oczu, poza tym „bzyczo-trąbią” tak samo. Dlatego fabułę trzeba śledzić w skupieniu. Nie jest to trudne, choć mamy mrówki nadające alfabetem Morse’a, pająka melomana, a nawet prusaka – przewodnika po gęstwinie rur.

Autorzy filmu puszczają do nas oko, byśmy zachowań biedronek, mrówek czy modliszek nie brali zbyt serio. To film przygodowy, a nie przyrodniczy, raczej ekofiction. W nawale filmów o zwierzętach z obowiązkowym przesłaniem o dobrej przyrodzie i złym człowieku „Robaczki…” wyróżniają się brakiem tego typu agitacji.

Entomolodzy z pewnością sprostowaliby już samo słowo „robaczki”, ale dzieciom to nie przeszkadza. Żywo reagują na wszystkie sceny tego wartkiego, kolorowego, wolnego od agresji i przebodźcowania filmu. Rodzicom także mogę polecić go z czystym sumieniem./mo

 

„Robaczki z zaginionej dżungli”. Animowany. Francja 2019. 92 min. Reżyseria: Hélène Giraud, Thomas Szabo. Dystrybucja: Kino Świat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter