28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Europejski Stadion Kultury z występami 200 artystów - WIDEO

Ocena: 0
4147

Zdaniem Grzesik niezwykłym wydarzeniem będzie „Red Rexen temple. The show” – widowisko muzyczne z rozbudowaną oprawą wizualną i sceniczną, w trakcie którego będzie można zobaczyć niezwykłe kostiumy, działanie performatywne oraz projekcje wideo, wyświetlane na żywo na wielowymiarowych ekranach. Projekt powstał ze wspólnego pomysłu duńskiego zespołu M.Rexen i ukraińskiej grupy artystycznej 33 Hypnotheatre & Technocircus, a pracowali przy nim artyści z Europy, w tym z Polski, Niemiec i Anglii.  

„Projekt porusza zagadnienie wspólnotowości, tego, czy i jak ludzie mogą się jednoczyć, mimo istniejących różnic między nimi: czy to na tle rasowym, językowym, etnicznym, kulturowym czy religijnym” – zaznaczyła Grzesik.

Z kolei wśród zaplanowanych na festiwal spektakli znalazł się plenerowy monodram Conora McPhersona w wykonaniu Szymona Kuśmidra - „St. Nicholas”, „Shafa” teatru Kubara, czy spektakl taneczny „Ogrody przyjemności” Teatru O.de.la.

Przewidziano też projekty interdyscyplinarne, łączące muzykę, taniec, teatr, sztuki wizualne. Jednym z takich wydarzeń będzie performance „Tableau Vivant. Żywy obraz” – wielopłaszczyznowy, multidyscyplinarny autorski projekt artystyczny Mike Hentz’a, który do współpracy zaprosił europejskich twórców z dziedziny sztuk wizualnych, performatywnych, pracujących z muzyką, światłem, choreografią i designem.

W czasie czterech festiwalowych dni zaplanowano jeszcze m.in. zawody taneczne, warsztaty, projekcje filmowe, dyskusje, Silent Disco, mapping, spotkania z artystami, strefę kibica, w której na dużym ekranie będzie można obejrzeć mecz fazy grupowej Polska – Kolumbia, oraz atrakcje dla dzieci.

Europejski Stadion Kultury to jeden z największych w kraju i największy na Podkarpaciu muzyczny festiwal. ESK był realizowany w Rzeszowie w latach 2011-12 w związku z przygotowaniami do Euro 2012, a w 2012 roku również w Lublinie. Od 2013 roku do imprezy dołączył Białystok, i od tego czasu w tych trzech miastach realizowany jest wspólny projekt Wschód Kultury.

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast polski wschodniej: Białegostoku, Lublina i Rzeszowa, oraz artystów krajów Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Organizatorami projektu Wschód Kultury są: Narodowe Centrum Kultury i samorządy Rzeszowa, Białegostoku i Lublina. W przedsięwzięcie zaangażowane są środowiska twórcze i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udział we wszystkich wydarzeniach Wschodu Kultury jest bezpłatny; impreza objęta jest patronatem programu Kultura Dostępna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter