18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Film powołaniowy rzeszowskich alumnów

Ocena: 4.8
249

„Drogi miłości” to tytuł filmu przygotowanego przez kleryków roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, który pokazuje jak młody człowiek może odkryć swoją drogę powołania, w tym powołania do kapłaństwa.

Fot. Facebook/WSD Rzeszów

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczęły się w Kościele obchody Tygodnia Modlitw o Powołania. Z tej okazji klerycy roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przygotowali film poświęcony tematowi odkrywania powołania.

Jak podkreśla ks. Krystian Winiarski, prefekt WSD w Rzeszowie, film rzeszowskich alumnów ma służyć najpierw refleksji nad życiowym powołaniem, które dla chrześcijan jest przede wszystkim powołaniem do świętości. W życie każdego człowieka wpisane jest także powołanie szczegółowe: do małżeństwa, kapłaństwa, życia konsekrowanego, a może do samotności, które też wymaga rozeznania, odkrycia i decyzji, by tą konkretną drogą iść przez życie.

Pytania, emocje, rozterki, lęk przed podjęciem decyzji. To wszystko towarzyszy młodemu człowiekowi, który zastanawia się jaką życiową drogę wybrać, czy odpowiedzieć na powołanie, także to do kapłaństwa. O tym chcieli opowiedzieć swoim kolegom klerycy, którzy rozpoczynają swoją formację w seminarium

– wyjaśnia ks. Krystian Winiarski.

Twórcy filmu podkreślają, że ich celem była chęć ukazania głębokich emocji, które są związane z odkrywaniem życiowego powołania, jak również radość i spełnienie, które wiążą się z podjęciem konkretnej decyzji. To wiąże się z refleksją nad swoim życiem i planami na przyszłość.

Każdy z nas odpowiada sobie codziennie na pytanie, czy jestem na swoim miejscu, czy to jest to czym chcę żyć. I na tym polega czas seminarium i rozeznawania życiowej drogi

– mówi Piotr Lęcznar.

Główny bohater filmu Bartłomiej Dziedzic zaznacza, film może być dla jego odbiorców inspiracją w wyborze życiowej drogi.

Staraliśmy się pokazać zarówno młodym ludziom, jak i starszym, że nie boimy się otworzyć przed widzami i rzeczywiście pokazać trochę swojego świata, nie tyle zewnętrznego, ale i wewnętrznego

– podkreśla alumn.

Film autorstwa alumnów rzeszowskiego seminarium może stać się narzędziem zachęcającym młodych ludzi do modlitwy, refleksji i rozeznawania swojego powołania. Może być także pomocą w odkryciu swojego miejsca w Kościele. Materiał można obejrzeć w serwisie Youtube na kanale WSD Rzeszów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter