20 lipca
sobota
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Filmowcy zapraszają do wspólnego poszukiwania przestrzeni na plan filmowy

Ocena: 5
184

Ekipa filmu o ks. Franciszku Blachnickim (założycielu „ruchu oazowego”) przygotowuje się do poszukiwań przestrzeni przypominających miejsca z epoki współczesnej bohaterowi, które „zagrają” w filmie. Przyszli widzowie mogą włączyć się w te prace.

Fot. Kopia Górka w Krościenku przed rozbudowaniem

Filmowcy już niedługo ruszą w podróż po Polsce, by wybrać plenery i obiekty, w których powstawać będą filmowe sceny. Oryginalna sceneria i budynki na przestrzeni dziesięcioleci bardzo się zmieniły. Dlatego poszukują lokacji, które zastąpią je na planie filmowym. 

Największą trudność stanowi dla nas fakt, że oryginalne budynki zostały unowocześnione i wyremontowane

– mówi Maria Wilgus, kierownik produkcji filmu.

Właściciele wymieniają okna na plastikowe, a podjazdy wybrukowali kostkami Bauma. Szukamy takich miejsc, które zachowały charakter lat 60., 70. czy 80. XX wieku, a równocześnie mają w sobie coś „filmowego”. Nie chodzi nam o idealne odwzorowanie brył budynku, ale bardziej o klimat i atmosferę. Ważne jest dla nas też otoczenie budynku - czy da się od niego “odejść z kamerą” co najmniej w dwóch kierunkach. Istotne jest również to, czy nasz obiekt jest „przyklejony” z każdej strony do nowoczesnych wieżowców lub blaszanych przybudówek. Czasem też piękne, stare budynki zasłonięte są ścianą okazałych drzew, co także uniemożliwia pracę filmowcom

– dodaje. 

Jakie miejsce zostanie wybrane „do roli” Kopiej Górki w Krościenku? Co najlepiej „zagra” ośrodek „Marianum” w Carlsbergu? Gdzie znajdziemy atmosferę najbliższą barakowi, w którym mieściła się siedziba Krucjaty Wstrzemięźliwości w Katowicach? To wszystko na razie pozostaje tajemnicą.  

Jednak przyszli widzowie (nie tylko ci, którzy pamiętają oryginalne przestrzenie związane z założycielem Ruchu Światło-Życie) dostali właśnie internetowe zaproszenie, by zaproponować miejsca, które mogłyby „zagrać” w filmie.

Na profilach w mediach społecznościowych producentów (Panteonu Górnośląskiego oraz Fundacji Światło-Życie) można dzielić się swoimi pomysłami:

www.facebook.com/PanteonGornoslaski 

www.facebook.com/FundacjaSwiatloZycie 

Osoby i instytucje pragnące wesprzeć produkcję filmu o księdzu Franciszku Blachnickim producenci zachęcają do kontaktu pod adresem: film@panteon-gornoslaski.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lipca

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Czesława
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
nam zaś przekazał słowo jednania.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter