24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jak dzielić się wiarą. Apologetyka w świetle krzyża

Ocena: 5
1225

Wśród pluralizmu i sekularyzmu kultury zachodniej apologetyka chrześcijańska ponownie budzi zainteresowanie. W „Jak dzielić się wiarą” Joshua D. Chatraw i Mark D. Allen przedstawiają wprowadzenie do tej dziedziny, zapoznając czytelników z bogatą historią, biblijnymi podstawami i wciąż aktualnym znaczeniem apologetyki. 

Autorzy przyglądają się fragmentom Starego i Nowego Testamentu nakazującym obronę wiary oraz omawiają styl apologetyczny zarówno Ojców Kościoła, jak i wybitnych teologów średniowiecza i późniejszych wieków. Na koniec ta wyjątkowa książka opisuje współczesne metody stosowania apologetyki i daje mnóstwo praktycznych wskazówek, które opierają się na przykładach wziętych z życia. Ponadto autorzy zwracają szczególną uwagę na postawę apologety, która powinna odznaczać się pokorą i życzliwością.

Dzięki wyważonemu i wnikliwemu podejściu do metodologii apologetycznych oraz dużej praktycznej mądrości w traktowaniu sceptyków ta książka jest idealnym źródłem informacji dla każdego, kto chce w skuteczny i jednocześnie taktowny sposób zainteresować dzisiejszą kulturę ewangelią Jezusa Chrystusa.

OPINIE:

Chcesz przekazywać wiarę i dawać świadectwo, ale czasem brakuje ci wiedzy? Nie wiesz, co i jak mówić? Może kiedy myślisz o teologicznych frazach, czujesz zniechęcenie? W tej książce znajdziesz chrześcijańskie metody ewangelizacji, inspiracje do pogłębiania własnej relacji z Bogiem oraz sposoby argumentowania w dialogu z osobami niewierzącymi. A to wszystko napisane w przystępny i ciekawy sposób.

- dr Agata Rujner, wykładowca akademicki oraz autorka vloga Prawie Morały  

Jedna z najlepszych książek o apologetyce, jakie czytałem. Przedstawia przekonującą wizję miejsca apologetyki w życiu poszczególnych wiernych i Kościoła jako całości, czerpiąc z bogatej mądrości chrześcijańskiej przeszłości i najlepszych współczesnych podejść do zadania apologetycznego. Lektura ta zarówno wzbogaci życie chrześcijan, jak i pomoże im bronić swojej wiary oraz polecać ją w dzisiejszym złożonym świecie.

- Alister E. McGrath, profesor nauki i religii na University of Oxford, autor „Apologetyki po prostu”

AUTORZY:

Joshua D. Chatraw - dyrektor Centre for Public Christianity, główny nauczyciel programu dla leaderów New City Fellows oraz teolog rezydent w kościele Świętej Trójcy w Raleigh North Carolina. Przed objęciem obecnych stanowisk pełnił służbę duszpasterską i wykładał teologię.

Mark D. Allen - urodził się i wychował w Zachodniej Wirginii. Skończył Seminarium Teologiczne w Dallas, Seminarium Teologiczne Gordona-Conwella oraz otrzymał tytuł doktora na Uniwersytecie Notre Dame. Jest członkiem Centrum ds. Apologetyki i Zaangażowania Kulturowego na Liberty University. Wcześniej przez prawie 20 lat był pastorem w Wirginii i Indianie.

SERIA: Summa
Nazwa serii nawiązuje do tytułu dwóch wielkich dzieł świętego Tomasza z Akwinu, który koncentrował się na tym, że chrześcijaństwo nie podważa wartości poznania intelektualnego. Proponujemy czytelnikowi publikacje, których autorzy nie boją się rzeczowej dyskusji prowadzącej do wykazania prawdziwości chrześcijaństwa. Mamy nadzieję, że będzie to doskonała lektura i nieocenione źródło wiedzy dla tych, którzy szukają argumentów na rzecz chrześcijaństwa, oraz wszystkich wątpiących, a nawet niewierzących. Ci ostatni znajdą okazję, by wypróbować swoją niewiarę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter