19 czerwca
wtorek
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koncert Debiuty: talent-show dla młodych muzyków chrześcijańskich

Ocena: 4.45
667

– Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny – mówi w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, zapowiadając Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy.

Rock and Fire - jeden z uczestników tegorocznego Koncertu Debiuty. Fot. Chrześcijańskie Granie

Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy, którego siódma edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę w Warszawie, dedykowany jest młodym artystom chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Michał Guzek z Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, to ważne wsparcie zarówno dla wykonawców, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej, jak i dla bardziej doświadczonych. Wśród nagród jest m.in. nagranie płyty i udział w znaczących festiwalach muzycznych.

– Z rynku lokalnego wydobywamy zespoły „na zewnątrz”, to dla nich duża szansa, by zaistnieć na rynku muzycznym – mówi Guzek, podkreślając, że uczestnicy koncertu nie są amatorami, ale posiadają wykształcenie muzyczne, a często także doświadczenie współtworzenia wielu formacji muzycznych.

Koncert Debiuty łączy w sobie elementy festiwalu i muzycznego talent-show.

– Po trwającym pół godziny występie trzech kolejnych zespołów następuje ocena ze strony profesjonalnego jury. To nie konkurs piosenki religijnej, ale festiwal, promujący zespoły wchodzące na rynek muzyczny – podkreśla Guzek.

Patronka Koncertu Debiuty, Monika Brzoza, to ewangelizatorka i m.in. założycielka portalu Jezus.waw.pl, która w 2010 r. zmarła na raka w wieku 37 lat po półtorarocznej walce z chorobą.

Dotychczasowymi laureatami Debiutów są m.in. Magda Frączek z zespołem Love Story, Plan B i Mocni w Wierze. Podczas tegorocznego koncertu odbędzie się premiera albumu ubiegłorocznych zwycięzców – zespołu Muode Koty.

Siódma edycja Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia w Dobrym Miejscu w Warszawie (ul. Dewajtis 3). W konkursie wystąpią zespoły Play & Pray, Rock and Fire oraz Tomek Jasiński Music. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie koncertdebiuty.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły