15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Konkurs wiedzy o Wiecznym Mieście

Ocena: 0
3601

Do 20 października gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych województwa mazowieckiego mogą zgłaszać się do udziału w konkursie wiedzy o starożytnym Rzymie „ROMA AETERNA – CAPUT MUNDI”.

fot. pixabay.com

Na ogólną tematykę konkursu w edycji 2017/2018 złożą się następujące działy wiedzy: dzieje Wiecznego Miasta, Roma Christiana, geografia i topografia Miasta i Cesarstwa Rzymskiego, życie codzienne Rzymian, architektura i sztuka Rzymu, Lingua Latina, sławni Rzymianie.

Podstawą wiedzy na wszystkich etapach jest materiał zawarty w podręcznikach szkolnych dotyczący starożytnego Rzymu. Uzupełnieniem będą wskazane fragmenty z literatury przedmiotu. Dobór literatury jest ukierunkowany na wzbudzenie ciekawości i zainteresowania uczniów.

Organizatorem Konkursu jest XVI Liceum im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie we współpracy z Papieskim Wydziałem Teologicznym Collegium Ioanneum w Warszawie.

Szczegółowe informacje można uzyskać u organizatora konkursu – XVI Liceum im. Stefanii Sempołowskiej w Warszawie –  na stronie internetowej: www. sempolowska.eu w Aktualnościach – Konkurs o Rzymie lub pod adresem konkurs.rzym@gmail.com oraz pod nr tel. 22 6636894.

Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Kurii Diecezji Warszawsko -Praskiej.

Zgłoszenia do Konkursu są przyjmowane do 20.10.2017. Forma zgłoszenia: na druku zgłoszeniowym (zał. Nr 1) na adres na adres konkurs.rzym@gmail.com w temacie z dopiskiem KONKURS O RZYMIE 2017.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Ambasadora Republiki Włoskiej w Polsce, Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, Rektora Polskiego Kościoła pw. Św. Stanisława B.M. w Rzymie, Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Ioanneum, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz redaktora naczelnego Tygodnika „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -