2 października
poniedziałek
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: sławny altowiolista zagrał dla bezdomnych

Ocena: 0
1635
Ceniony altowiolista Avri Levitan oraz młodzi muzycy, uczestniczący w międzynarodowym projekcie Musethica, zagrali 27 sierpnia specjalnie dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio prowadzonego w Krakowie. 20150827 19:25
pra (KAI) / Kraków, sg


– Występ kwintetu smyczkowego przyjęto z dużym entuzjazmem. Cieszymy się, że właśnie do nas Musethica zwróciła się z propozycją koncertu – powiedzieli pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, gdzie dziś altowiolista Avri Levitan wraz młodymi muzykami wystąpił przed bezdomnymi.

Odwiedzający Dzieło dowiedzieli się o wydarzeniu z plakatów, które zawisły w budynkach organizacji przy ulicach Loretańskiej i Smoleńsk. Każdy zainteresowany koncertem musiał zaopatrzyć się w bezpłatny bilet, by cieszyć się muzyką Beethovena i Mozarta na najwyższym światowym poziomie.

– Ten, kto twierdzi, że osoby bezdomne nie mają wiele wspólnego ze sztuką, naprawdę bardzo się myli. Osoby, które szukają pomocy w Dziele, to często ludzie pełni pasji. Chcą od życia czegoś więcej niż tylko zapewnienia podstawowych potrzeb. Mają swoje zainteresowania i u nas mogą je rozwijać – mówią pracownicy kapucyńskiej instytucji, gdzie z inicjatywy samych podopiecznych powstał m.in. klub filmowy „Loretanin”.

Dzisiejszy koncert przy Loretańskiej wpisuje się w cykl wydarzeń projektu Musethica. Zrzesza on młodych zdolnych artystów, którzy szkolą się pod okiem wybitnych muzyków i wraz z nimi występują w różnych niekonwencjonalnych „salach koncertowych”: szpitalach, przedszkolach, schroniskach dla bezdomnych itp. Młodzi artyści mogą dzięki temu oswoić się ze sceną, a zarazem docierają z muzyką do tych, którzy nie są w stanie pójść do filharmonii czy opery.

W ramach projektu w dniach 24-29 sierpnia odbędzie się łącznie 10 koncertów w takich ośrodkach, jak: szpital dziecięcy, domy pomocy społecznej, domy dziecka, więzienia czy centrum psychoonkologii Unicorn. Koncert finałowy w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbędzie się 29 sierpnia, początek o godz. 19.00.

Koncepcja Musethica powstała w 2009 roku z inicjatywy altowiolisty Avriego Levitana i rozpoczęła działalność w 2012 roku w Saragossie pod patronatem jego i Carmen Marcuello. Musethica działa teraz również w Berlinie i Tel Awiwie zyskując coraz większą popularność na całym świecie.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 października

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów 
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych;
albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują
się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie».

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18, 1-5. 10+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter