13 grudnia
czwartek
Lucji, Otylii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: wielki sukces akcji nagrywania kolęd

Ocena: 0
1200

Niezwykle dużą popularnością cieszyła się krakowska akcja „Nie bądź karpiem. Nagraj kolędę”.

2015-12-20 11:18
luk / Kraków (KAI), sg

Dziś po raz ostatni krakowianie i przyjezdni mają okazję nagrać własne wersje kolęd w Studiu Nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki usytuowanym przed Radiem Kraków.

– Chodziło o to, by przyjść do nas, nagrać kolędę i zrobić samemu coś, co zostanie na długie lata i umili czas świąteczny z rodziną – powiedział KAI Bartek Staniak, który przez wiele dni prowadził mobilne studio nagrań na al. Słowackiego 22 w Krakowie. Jak przyznał brak niezajętych terminów w kalendarzu rejestracyjnym dobitnie podkreślił, że był to pomysł trafny.

Osoby, które chciały wykonać kolędę miały do dyspozycji profesjonalne podkłady muzyczne. Każdy przybyły otrzymywał słuchawki na uszy i stawał przed studyjnym mikrofonem. Własne aranżacje kolęd krakowian i turystów na pewno umilą czas nadchodzących świąt, bowiem wszyscy wokaliści otrzymywali płytę CD ze swoim wykonaniem. Uczestnicy śpiewali m.in. „Anioł pasterzom mówił”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Jezus Malusieńki”.

– Jestem nieco wzruszony, gdyż nasza pastorałka miała taki wydźwięk wielopokoleniowy – będzie niezwykłym dopełnieniem chwil świątecznych – powiedział Jan Kaczyński, który do Krakowa przybył aż spod Częstochowy, by wspólnie z wnuczką Gabrysią i synem Łukaszem zaśpiewać kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. 

– Nigdy nie miałam okazji, by przed prawdziwym mikrofonem nagrać jakąkolwiek piosenkę. Dlatego stwierdziłam, że może to być super przygoda. I rzeczywiście tak było – bardzo się cieszę, że się tu znalazłam i odważyłam zaśpiewać – oceniła z kolei tuż po nagraniu pani Sylwia z Krakowa.

Akcję „Nie bądź karpiem. Nagraj kolędę” zorganizowała Biblioteka Polskiej Piosenki we współpracy ze studiem B&B records.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -