25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Książki nadesłane - 5 października 2014

Ocena: 0
1997
Nowości wydawnicze na jesień.



Biskup z Krakowa jest coraz bardziej znany jako wnikliwy kaznodzieja i dobry autor. W tym zbiorze ewangelicznych rozważań znajdziemy głębię myśli i pełne erudycji przykłady. Dla zaostrzenia apetytu wyrażenie „nie hagaruj”. Wyjaśnienie w książce. Bp Grzegorz Ryś, „Wiara z lewej, prawej i Bożej strony”, Wydawnictwo WAM, Kraków 2014, 312 s.
Książkę naszego stałego komentatora rekomendujemy z tym większą satysfakcją, że na jej stronach spotkamy bardzo ciekawych ludzi: od b. premierów Jarosława Kaczyńskiego i Hanny Suchockiej poprzez gigantów gospodarki jak Leszek Balcerowicz czy Roman Kluska po Ewę Błasik, gen. Waldemara Skrzypczaka i prof. Stanisława Grygiela, którego przyjaźnią darzył święty Jan Paweł II. Krzysztof Ziemiec, Rozmowy z dystansu, Wydawnictwo M, Kraków 2014, 120 s.
Fascynujący zbiór esejów, reportaży, felietonów, szkiców i recenzji George’a Orwella, brytyjskiego pisarza i dziennikarza, autora „Roku 1984” i „Folwarku zwierzęcego”. Orwell barwnie i wnikliwie opisuje życie kulturalne i obyczajowe Zachodu pod ciśnieniem komunistycznej ideologii. Zwraca uwagę końcowa „Lista kryptokomunistów i poputczików”, na której znajduje się wiele znanych nazwisk, m.in. słynny Charlie Chaplin i George B. Shaw. George Orwell, „Gandhi w brzuchu wieloryba”, przekł. Bartłomiej Zborski, Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2014, 488 s.
Stanisława Kuszelewska-Rayska, pisarka, tłumaczka, harcerka i żołnierz AK oraz matka poległej w powstaniu Ewy ps. „Mewa”, po wojnie na emigracji w Londynie. Jej opowiadania o dzielnych Polkach z walki podziemnej, wydane na emigracji już w 1946 roku, ukazują się w kraju po raz pierwszy. Stanisława Kuszelewska-Rayska, „Kobiety. Dziwy życia”, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2014, 432
Dziennikarz i felietonista młodszego pokolenia (wcześniej „Rzeczpospolita”, obecnie „wSieci”) w dowcipny i satyryczny sposób opisuje sylwetki znanych dziennikarzy, powiązanych niewidzialnymi mackami „Salonu”. Autor przywołuje tu mnóstwo faktów z działalności bohaterów książki. Krzysztof Feusette, „Alfabet salonu”, Wydawnictwo Fronda, Warszawa 2014, 336 s.
Autorkę tej sagi „Blask Corredo” z gatunku fantasy przedstawialiśmy niedawno na naszych łamach w barwnym reportażu. Wychowuje ona z mężem cztery córki, pisze, maluje, hoduje kwiaty i opowiada bajki. A w kolejnym tomie sagi Mori, dwunastolatka o niezwykłych uzdolnieniach, walczy o dobro. Agnieszka Grzelak, „Córka szklarki”, Wydawnictwo „W drodze”, Poznań 2014, 272 s.


Idziemy nr 40 (472), 5 października 2014 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter