2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mów o Maryi

Ocena: 0
370

Róża duchowna, Panna wsławiona, Królowa aniołów, a może po prostu… Mama?

Życie Maryi, przeniknięte Bożą tajemnicą, stanowi dla ludzkiego umysłu zagadkę. Przyjmujemy w wierze wydarzenia, w których uczestniczyła, ale trudno nam je zrozumieć, więc często zniechęcamy się tym stanem rzeczy. Odsuwamy się, by z bezpiecznej odległości oddawać Jej należytą cześć, ale nawiązanie bliskiej relacji z Matką Jezusa wydaje się nam co najmniej kłopotliwe.

Z pomocą przychodzi Wilfrid Stinissen OCD, który opisując Maryję, pozwala się do Niej przybliżyć. Na pierwszych stronach książki autor przywołuje wspomnienie osobistej rozmowy ze stygmatyczką Martą Robin. Na wiadomość, że autor posługuje w Szwecji, miała powiedzieć: „W każdym wypadku mów o Maryi, nawet do Protestantów”, mając pełną świadomość, że ludziom dany jest nie tylko niebieski Ojciec, ale także niebieska Matka, której nie można zepchnąć na margines wiary.

Belgijski karmelita przeprowadza czytelników przez kolejne wydarzenia z życia Maryi, wyjaśniając ich głęboki sens. Dzięki temu poznajemy relację Maryi z Józefem, widzimy troskliwą czujność Matki Boga na weselu w Kanie, wyczuwamy Jej przeszywający ból na Golgocie i dotykamy mistycyzmu nocy ciemnej, którą przeżyła. Wreszcie odkrywamy tajemnicę wniebowzięcia i obecności Maryi w Kościele. Ta lektura to niepowtarzalna lekcja bliskości z Maryją, która „jest bramą do nieba, przez którą czułość Boga spływa na świat”.

 


Powiedz im o Maryi
Wilfrid Stinissen OCD
przeł. Justyna Iwaszkiewicz
Wydawnictwo W drodze
Poznań 2022

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter