24 lutego
niedziela
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Muzyczne podziękowanie za ŚDM

Ocena: 0
16596

Zespół La Fanfaria del Capitan i publiczność polskich miast poprzez sztukę podziękują papieżowi Franciszkowi za wspaniałe spotkanie, które obyło się w ubiegłym roku w Krakowie. Koncerty odbędą się w Stalowej Woli i Lublinie, a organizowane są przez Roberta Grudnia.

fot. Mazur/episkopat.pl

Papież Franciszek w wywiadach podkreślał, że bardzo lubi tango i kiedyś, gdy jeszcze nie był kapłanem, także je tańczył. W jednej z rozmów dodał, że tango jest częścią jego wnętrza. Nic dziwnego, papież choć ma włoskie korzenie czuje się Argentyńczykiem z Buenos Aires, a tango to przecież ważny element kultury tego kraju. Członkowie grupy La Fanfaria del Capitan – podobnie jak papież Franciszek – pochodzą z Buenos Aires. Nazwę grupy można przetłumaczyć jako "Głos kapitana", którego statek wchodzi do kolejnego portu i jest to nawiązanie do podróży i otwartości na różnych ludzi. Nazwa taka nie jest przypadkiem, bo zespół jest ciągle w drodze, dając ponad 100 koncertów rocznie.
Występowali m. in. w Europie, Ameryce Południowej, Chinach i Japonii. Zespół wykonuje bardzo zróżnicowaną muzykę, choć głęboko zakorzenioną w tradycji latynoamerykańskiej, to wiele czerpią także z kultury Bałkanów czy Kolumbii.

– Chrześcijaństwo to piękna religia, która głosi że Bóg kocha wszystkich ludzi, dlatego formy oddawania czci są tak bogate. Pamiętamy liczne koncerty i inne wydarzenia artystyczne, które odbywały się rok temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Był wśród wykonawców zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, który gościł także na festiwalach współorganizowanych przeze mnie. Papież dziękował za tak piękne spotkania, rok po tych wydarzeniach nadszedł czas, abyśmy wspólnie podziękowali papieżowi Franciszkowi – uważa Robert Grudzień, dyrektor festiwali muzycznych i artysta, który występował podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, organizowanych w kościołach pod patronatem kurii biskupiej oraz występował w auli Collegium Maius na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Koncerty La Fanfaria del Capitan odbędą się 25 lipca w Stalowej Woli i 26 lipca w Lublinie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -