22 stycznia
sobota
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na dominikański jubileusz

Ocena: 0
575

Boga można usłyszeć w codzienności, wśród zwykłych obowiązków.

On do każdego przemawia nieustannie, w sposób tak delikatny, że czasem Jego głos wydaje się tonąć w zgiełku dzisiejszej rzeczywistości. Dociera do nas wiele słów, obrazów, informacji, ale wystarczy chwila refleksji i otwartości na Boga, by uświadomić sobie, które z nich są Bożą pszenicą, a które zwykłym chwastem (por. Mt 13, 24-30).

Źródłem inspiracji do codziennej refleksji, która pomoże lepiej rozpoznawać Boży głos, jest książka „Chwalić, błogosławić, głosić. Przewodnik dominikański”, przygotowana z okazji jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Polski i założenia Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego. W pierwszej części, „Temporale”, treści ułożone są według tygodni roku liturgicznego, jednak można sięgać po nie niezależnie od płynącego czasu, koncentrując się na wybranym temacie. Druga część, „Sanctorale”, poświęcona jest świętym dominikanom, dominikankom i innym osobom związanym z Zakonem Kaznodziejskim – prócz krótkiej informacji o nich znajdziemy też modlitwę za ich wstawiennictwem.

Publikacja odzwierciedla ducha, który wypełniał św. Dominika, św. Jacka i ich następców. A może podczas tegorocznego Adwentu warto zaczerpnąć ze źródła dominikańskiej duchowości?


 

Chwalić, błogosławić, głosić.
Przewodnik dominikański

oprac. Magdalena Wojtaś
Wydawnictwo W Drodze
Poznań 2021

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. Najświętszej Maryi Panny w sobotę/ wsp. św. Wincentego, diakona i męczennika/ wsp.  św. Wincentego Pallottiego
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter