31 maja
niedziela
Anieli, Petroneli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nieodparty urok Basi

Ocena: 0
853

Powiem bez ogródek: uwielbiam „Basię”. Za wszystko.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

O „Basi”, filmie na podstawie bestsellerowych książek dla dzieci Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w tej rubryce pisałam już dwukrotnie, i za każdym razem entuzjastycznie. Teraz z przyjemnością anonsuję trzecią odsłonę przygód rezolutnej pięciolatki. Wraz z nią wystąpi jej rodzina: mama, tata i dwóch braci: starszy Janek i młodszy Franek, dziadkowie, a także przyjaciele i pani z przedszkola oraz żółw.

Powiem bez ogródek: uwielbiam „Basię”. Za wszystko. Za koncepcję plastyczną i muzykę. Za niewymuszony, dobrze czytelny dla każdego humor – trzeba usłyszeć te żywe reakcje publiczności! Za jednoznacznie pozytywny i naturalny obraz rodziny. Za autentyczność – tematy pozostające w kręgu doświadczenia i zainteresowań małego odbiorcy. Za to, że sama się w kinie nie nudzę, mimo że wyrosłam już z wieku przedszkolnego, ani nie niepokoję o to, co zobaczy i usłyszy dziecko. Świetnie się razem bawimy! I za to, że kiedy wychodzę z seansu, idę i mówię wolniej, mam chęć żartować i odpowiadać z cierpliwością na najdziksze pytania i propozycje towarzyszącej mi córki. Ten film jest jak oliwa lana na wzburzone fale!

Od 8 listopada można zobaczyć w kinach cztery kolejne epizody z życia bohaterki. Chyba jeszcze lepsze? Poruszają tak poważne problemy, jak kłótnia rodziców, klęska żywiołowa, śmierć bliskich, adopcja, bycie obcym, wizyta na ostrym dyżurze… i nie przestają być przyjazne! Jest też o Bożym Narodzeniu, tego dotyczą również „interludia” pomiędzy poszczególnymi odcinkami. Mogłabym się zżymać, że na święta za wcześnie, ale wolę się ucieszyć, że są jasełka i kolędy i że pada imię Jezusa jako pierwszej przyczyny świętowania. Serdecznie polecam!


„Basia 3”. Animowany film familijny 4+. Polska 2019. 45 minut. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

- Reklama -
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 31 maja

Niedziela, IX Tydzień zwykły, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
WEŹMIJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 2,1-11; Ps 104,1ab.24ac.29b-31.34; 1Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter