5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Niezapomniany ks. Jerzy

Ocena: 0
594

Czy można jeszcze coś nowego napisać o bł. Jerzym Popiełuszce lub pokazać nieznane jego zdjęcia? Rosikon Press udowodnił, że jest to możliwe.

„Ludzie żyją w pamięci innych. Świadkowie jednak umierają, więc pamięć należy podtrzymywać. Trzeba utrwalać ją, by przekazać następnym generacjom” – napisał wydawca. I rzeczywiście. Wspomnienia o ks. Jerzym są najważniejszą częścią książki. Wspominają go takie osoby jak ambasador Janusz Kotański, członkowie jego rodziny, ks. Marcin Wójtowicz i s. Krystyna Włodarska, którzy mieszkali po sąsiedzku z kapłanem męczennikiem, biznesmen Adam Nowosad, który pod wpływem ks. Jerzego się nawrócił, parafianka Joanna Grzybowska, uczestniczka Mszy za ojczyznę, Agnieszka Trela, nauczycielka, i Joanna Sokół, prawniczka. Wszyscy podkreślają bliskość i zaufanie, jakim darzył ich ks. Jerzy. Cenne jest kalendarium jego życia, a także teksty dotyczące Solidarności, zaangażowania w obronę życia nienarodzonych, cudu uzdrowienia za przyczyną ks. Jerzego.

W książce zamieszczono wiele nieraz zupełnie nieznanych zdjęć ks. Popiełuszki: z jego święceń kapłańskich, ze zbiorów rodzinnych, ze Mszy za ojczyznę, z pogrzebu. Są także zdjęcia pielgrzymów przy jego grobie, wśród nich św. Jana Pawła II.

To zapewne jedna z najciekawszych książek o ks. Jerzym, zwłaszcza dla młodszego pokolenia, które nie miało okazji spotkać duszpasterza z Żoliborza.

 

Włodzimierz Rędzioch, Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń, „Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku”, Rosikon Press, Izabelin-Warszawa 2017, ss. 336

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter