13 kwietnia
wtorek
Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O maryjnym prymasie

Ocena: 0
866

Chcę wydobyć na światło dzienne jego duchowe piękno, estetyczną wrażliwość, jego pragnienia i lęki, ale również jego odwagę i tęsknotę za miłością iście samarytańską” – pisze we wstępie do swojej książki o kard. Stefanie Wyszyńskim o. Zdzisław Kijas.

Autor, znany także z naszych łamów, jest franciszkaninem, profesorem teologii, postulatorem generalnym spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, a w procesie prymasa Wyszyńskiego był relatorem.

Już tytuły niektórych z 40 rozdziałów jego książki wiele mówią: „Przerastający granice swojego czasu”, „Wznosił się wysoko, bo miał przeciwny wiatr”, „Maryi pozostał wierny do końca”, „Nie obrażamy się, rozmawiamy”, „Obrońca godności człowieka”, „Piękno życia i wartość rodziny”, „Szanował kobietę”, „Patriotyzm jest częścią prawdziwego życia chrześcijańskiego”, „Być wolnym człowiekiem i sługą Maryi”. W każdym rozdziale czytelnik znajdzie także starannie wybrane słowa samego prymasa.

Dobrze, że przed beatyfikacją kardynała ukazała się ta wartościowa książka. Pozostaje modlitwa, aby wyniesienie na ołtarze wreszcie stało się faktem. Jak słusznie zauważa autor, „Wyszyński stał się dumą swych czasów i dumą dla pokoleń, które po nim następują”. Redakcja „Idziemy” objęła patronat medialny nad publikacją.


 

Wyszyński. 40 spojrzeń
Zdzisław J. Kijas
Wydawnictwo Franciszkanów Bratni
Zew, Kraków 2021, 272 s.

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 kwietnia

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni/wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika
«Trzeba wam się powtórnie narodzić».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3, 7b-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter