22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O projektancie nowego porządku

Ocena: 5
869

Zrealizowany skromnymi środkami film dokumentalny o Billu Gatesie przybliża nam działalność jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

fot. materiały dystrybutora

W ostatnich trzech latach, w okresie epidemii, Gates coraz częściej wypowiadał się publicznie, usprawiedliwiał i komentował kolejne działania WHO oraz koncernów farmaceutycznych, kontrolując i projektując nadchodzące wydarzenia. Kreował się tym samym na jakiegoś samozwańczego demiurga i zbawcę współczesnego świata. W mediach tzw. głównego nurtu jest otaczany pewnego rodzaju kultem, jako filantrop i dobroczyńca ludzkości w czasie pandemii. Kult ten powstał zapewne dlatego, że Gates jest jednym z miliarderów zawiadujących globalnym systemem informatycznym.

Reżyser filmu „Władcy świata. Bill Gates”, wbrew powyższym opiniom, postanowił spojrzeć na działalność tego sławnego człowieka inaczej – wbrew mediom głównego nurtu. W filmie wypowiadają się polscy i zagraniczni dziennikarze, prawnicy, ekonomiści i politycy, którzy analizują kolejne działania Gatesa i demaskują jego prawdziwe intencje. Oglądamy także fragmenty licznych kronik telewizyjnych.

Okazuje się, że działalność fundacji małżeństwa Gatesów polega m.in. na globalnym wspieraniu aborcji i dostępu do wszelkiej chemicznej antykoncepcji. Dobitnie świadczą o tym fragmenty aktualnych i wcześniejszych wypowiedzi Gatesa, jego żony, a także ojca bohatera filmu. Pani Gates usprawiedliwia swoje działania wyznawaną wiarą katolicką (sic!), co wydaje się prawdziwym skandalem.

Bill Gates jawi się w utworze jako wielki projektant tzw. nowej normalności, czyli po prostu nowego urządzenia porządku światowego, o czym słyszymy codziennie w mediach. Dotyczy to właściwie większości dziedzin życia człowieka na ziemi – klimatu, odżywiania, zdrowia ludzkiego, a także sposobu podróżowania, edukacji, zdobywania informacji, kreowania sztucznej inteligencji itd. W gruncie rzeczy tacy ludzie jak Gates chcą więc ograniczyć do minimum ludzką wolność, ponieważ pragną globalnie i centralnie sterować losem człowieka w oderwaniu od tradycji kultury, religii i cywilizacji. Dlatego warto poszukać w internecie filmu Piotra Relicha, bo wydaje się wątpliwe, żeby znalazł się on w dystrybucji kinowej.

 

 


Władcy świata. Bill Gates”. Reżyseria – Piotr Relich. Produkcja – Polonia Christiana. Dystrybucja na stronach Polonia Christiana

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter