23 lutego
piątek
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odznaczenia "Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej"

Ocena: 5
219

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się podczas jubileuszowej X Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach.

Fot. archwwa.pl

Metropolita warszawski odznaczył medalem „Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej” następujące osoby:

panią Annę Mielecką – nauczyciela religii w Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 177 na warszawskiej Ochocie. Pani Anna Mielecka jest inicjatorką katechezy specjalnej w Polsce. Od prawie 20 lat zaangażowana jest w pracę z osobami i na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na przestrzeni tych lat wypracowała swój styl pracy, współpracując też z Wydziałem Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, by katecheza specjalna była obecna w Kościele nie tylko w wymiarze lokalnym. We współpracy z zespołem tworzy dla Wydawnictwa “Jedność” pomoce i materiały do katechezy w szkołach specjalnych. Od samego początku, czyli 2014 roku, jest współorganizatorką i prowadzącą Konferencję Katechetów Specjalnych w Warszawie.

Dzieło w Kościele, jakie stworzyła pani Anna Mielecka, to jeden z pięknych przykładów zaangażowania osoby świeckiej w życie Kościoła. Pomimo początkowego niezrozumienia dla problematyki katechezy specjalnej pani Anna dzięki swojemu uporowi doprowadziła inicjatywę do dzisiejszego kształtu. To odznaczenie niech przypomni wszystkim księżom i katechetom, iż dzieło wymaga jeszcze rozwoju i zaistnienia właściwie w każdej parafii.

ks. prałata dr Marka Przybylskiego – proboszcza parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu w dekanacie piaseczyńskim. W latach 2008–2019 był dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Metropolitalnej Archidiecezji Warszawskiej. Ksiądz prałat również przyczynił się do powstania i rozwoju Konferencji Katechetów Specjalnych. Przez cały czas wspierał działania w zakresie katechezy specjalnej w Archidiecezji Warszawskiej.

ks. kanonika Pawła Sobstyla – proboszcza parafii Dzieciątka Jezus na warszawskim Żoliborzu. Do roku 2018 pełnił w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży funkcję wizytatora nauczania religii w rejonie centralnym oraz wizytatora nauczania religii w szkołach specjalnych. Jego zaangażowanie w pracę z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną przyczyniło się do powstania Konferencji Katechetów Specjalnych. Był jej współorganizatorem przez pierwsze 4 edycje.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Modlitwa o optymizm w codzienności
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter