14 lipca
niedziela
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premiera "Zerwanego kłosa"

Ocena: 0
1518

W warszawskim kinie Kinoteka odbyła się uroczysta premiera filmu fabularnego „Zerwany kłos”, wyprodukowanego przez Fundację Lux Veritatis.

fot. Jakub Grabowski

Autorami utworu, poświęconego bł. Karolinie Kózkównie, są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy pracowników Telewizji Trwam. Reżyserem jest Witold Ludwig. Produkcja sfinansowana została z 1 proc. podatku dochodowego przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość. Na premierze obecni byli przedstawiciele władz państwowych.

„Zerwany kłos” to pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany przez WSKSiM. Zapowiadane są dalsze projekty. Film pokazuje znaną historię zamordowania 16-letniej pobożnej dziewczyny z podtarnowskiej wsi na jesieni 1914 r. przez carskiego żołnierza, tu Kozaka mówiącego po ukraińsku (ale dlaczego?). Twórcy kładą nacisk na wątki religijne, pokazują np. rozterki ojca Karoliny, który z rozmowach z proboszczem przez lata żałuje, że nie ratował córki. Według informacji od producentów, film wejdzie na ekrany w pierwszym kwartale przyszłego roku, a później pojawi się na DVD i w TV Trwam. Karolinie Kózkównie poświęcony został także nakręcony w Krakowie przed dwoma laty fabularny obraz „Karolina” w reżyserii Dariusza Reguckiego, co pokazuje, jak żywy jest kult błogosławionej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter