13 listopada
środa
Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przeciw histerii

Ocena: 0
459

Takiej reakcji środowisk proaborcyjnych na film „Nieplanowane” można było się spodziewać. Musi jednak zaskakiwać skala lęku, jaki ten film wywołuje.

fot. Rafael Film

Ten amerykański film na podstawie bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem wszedł na ekrany polskich kin 1 listopada. Jest bardzo dobrze nakręcony, z dobrą obsadą – i zmusza do refleksji. Pokazuje przy tym sekrety Planned Parenthood – być może największej na świecie organizacji zajmującej się wykonywaniem aborcji. Scenariusz został oparty na opowieści Abby, która była dyrektorką jednej z klinik PP i zrezygnowała z kariery oraz pokaźnych pieniędzy, kiedy na własne oczy zobaczyła i zrozumiała, czym jest aborcja. Dziś jest matką ośmiorga dzieci i aktywnie uczestniczy w obronie życia.

Już sukces frekwencyjny i bardzo dobry odbiór Unplanned na amerykańskim rynku filmowym, mimo wielu przeszkód, na jakie film w USA natrafiał, wskazuje na to, że film również w Polsce może wiele zmienić w podejściu do aborcji. Czy zatem dziwi, że przestraszone oddziaływaniem filmu środowiska proaborcyjne przystąpiły do histerycznego ataku na „Nieplanowane”?

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 45 (734), 10 listopada 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 26 listopada 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 listopada

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.
Dziś w Kościele:
+ środa, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 6,1-11; Ps 82,3-4.6-7; Łk 17,11-19
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -