4 sierpnia
wtorek
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przygody z wilkiem

Ocena: 0
168

Nowa premiera w Teatrze Lalka w Warszawie została przygotowana w nietypowy sposób. Akcja „Piaskowego Wilka”, adaptacji cyklu książek dla dzieci szwedzkiej pisarki Asy Lind, rozgrywa się nie w tradycyjnej sali teatralnej, lecz na specjalnie przygotowanej Scenie Foyer, w bajkowej scenografii.

fot. Marta Ankiersztejn/Teatr Lalka

Siedzące na poduszkach dzieci – rodzice zostają z tyłu na krzesłach – mogą aktywnie uczestniczyć w przygodach rezolutnej Karusi, która w towarzystwie zaprzyjaźnionego Piaskowego Wilka poznaje tajemnice świata i przyrody. Wilk objaśnia jej znaczenie wielu słów i tajemnice postępowania dorosłych, dziewczynka zaś zasypuje go nieustannymi pytaniami. Na scenie pojawiają się inni bohaterowie (grani przez jednego aktora!). W dynamicznym spektaklu dominują ruch i błyskotliwe dialogi. Najzabawniejsze są sceny, kiedy podczas pływania dziewczynka spotyka niezwykłe ryby. W pewnym momencie sala zamienia się w podwodny świat, a widzowie mają wrażenie, że nurkują razem z Karusią i olbrzymią rybą, która nagle pojawia się w powietrzu.

W roli Karusi wystąpiła Alicja Czerniewicz, która udatnie wcieliła się w ciekawą świata dziewczynkę. Przedstawienie będzie z pewnością cieszyło się powodzeniem wśród familijnej widowni. Szkoda tylko, że odbywa się w salce, w której mieści się maksymalnie 50 osób, co mocno ograniczy frekwencję.

 

Teatr Lalka w Warszawie. Scena Foyer. Asa Lind, „Piaskowy Wilk”. Przekład Agnieszka Stróżyk. Adaptacja i reżyseria Julia Szmyt. Wykonawcy: Alicja Czerniewicz, Rafał Derkacz, Piotr Tworek. Premiera 10 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Wtorek, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów i kapłanów
«Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 30,1-2.12-15.18-22; Ps 102,16-21.29 i 22-23; Mt 15,1-2.10-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter