29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rusza sezon w Teatrze Oratorium

Ocena: 0
1530

Po wakacyjnej przerwie TEATR ORATORIUM zaprasza na otwarcie sezonu teatralnego 2017/2018.  Jesień z teatrem przy Kawęczyńskiej rozpocznie się od przejmującej sztuki Kazimierza Brauna „Mój syn, Maksymilian” w reżyserii Marcina Kwaśnego. Spektakl można będzie zobaczyć 16 września o godz. 19:00.

fot. materiały prasowe

Spektakl „Mój syn, Maksymilian” ukazuje zarówno złożoność samej postaci św. Maksymiliana Kolbego, jak i skomplikowaną polską historię.

W warstwie fabularnej dramat toczy się na dwóch osiach czasu – współczesnej, gdy matka św. Maksymiliana odwiedza celę syna w klasztorze oraz historycznej, gdy z retrospektywy poznajemy historię pobytu i śmierci św. Maksymiliana w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Na poziomie rozważań filozoficznych dramat dotyka najważniejszych problemów człowieka, w tym postawy wobec bliźnich i patriotyzmu. Sztuka jest również głęboką analizą psychologiczną wyjątkowej osobowości św. Maksymiliana Kolbego.

Partnerami spektaklu są: Narodowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Oratorium im św. Jana Bosko.

Patronem medialnym spektaklu jest tygodnik "Idziemy".

 

Twórcy spektaklu:

Autor: Kazimierz Braun

Reżyseria: Marcin Kwaśny

Występują: Ewa Ziętek, Łukasz Lewandowski, Dariusz Kowalski, Ksawery Szlenkier

Muzyka: Marcin Nierubiec

Scenografia:  Lidia Sadowska

Kostiumy: Anna Nurzyńska-Dziemska

Organizacja widowni i promocja: Dorota Bogucka

Plakat: Diana Kołakowska-Kwaśny, Edyta Mokwa

 

Informacje o twórcach

Kazimierz BRAUN  (ur. 1936 r.) – reżyser, pisarz, profesor nauk humanistycznych. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1958) oraz reżyserię dramatyczną w PWST w Warszawie (1962).

Marcin KWAŚNY (ur. 1979) – aktor, scenarzysta, reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2002). Aktor stołecznego Teatru Polskiego, poprzednio Teatru Kwadrat (od 2002). Zdobywca m.in.: wyróżnienia „Opus Film” na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002), wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie za monodram Marka Koterskiego „Nienawidzę” (2004), Grand Prix na IV Festiwalu Sztuki Słowa „Verba Sacra” w Poznaniu (2004), głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie „Rezerwat” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Golden Brig” w Odessie (2008). Jako reżyser debiutował spektaklem „Wariactwa według Czechowa” (maj 2009).  Jest współautorem (wraz z Marcinem Skórą) sztuki „Kto dogoni psa?” i producentem spektaklu pod tym samym tytułem. W 2011 wyreżyserował spektakle „Hiob” i „Życie w zasięgu ręki”. W 2012 r. wyprodukował swój monodram „Rozkwaś Polaka!”. W październiku 2016 r. zadebiutował jako reżyser Teatru Polskiego Radia.

Marcin NIERUBIEC – kompozytor i pianista. Należy do ZAIKS-u. Ukończył muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury na SGH. Autor muzyki do spektakli: "Wariactwa według Czechowa" w reż. M. Kwaśnego, "Kto dogoni psa" w reż. M. Stacharskiego w Teatrze Ochota, "Lustra" w reż. B. Wyszomirskiego w Teatrze Wytwórnia.  Komponuje piosenki dla takich wykonawców jak: Doda, Krzysztof Krawczyk Krzysztof Kiliański,  Michał Bajor. 

Dorota BOGUCKA (ur. 1967) – dziennikarz, menedżer kultury – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – studia magisterskie dziennikarskie i podyplomowe studia w zakresie integracji europejskiej. Ukończyła podyplomowe Studium Mediów i PR na Uniwersytecie w Leiden. Od 2008 r. w zarządzie Fundacji Między Słowami, którego od 2010 r. jest prezesem. Publikuje m.in. recenzje teatralne w prasie i na portalach internetowych. Autorka audiodeskrypcji, asystent reżysera, inspicjentka. Odpowiedzialna za administrację, organizację i rozliczenia produkcji teatralnych Fundacji Między Słowami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter