18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyły zapisy na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Łodzi

Ocena: 0
1198

W trakcie Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej „Sacrum Convivum”, w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13, spotkają się miłośnicy śpiewu kościelnego, członkowie schol i innych amatorskich zespołów muzycznych. 

Fot. mat. pras.

Mimo że na co dzień posługują w różnych wspólnotach, to w dniach 24-26 maja 2024 roku razem stworzą wielogłosowy chór. Doświadczą w nim piękna wspólnej modlitwy, a przy okazji rozszerzą swój repertuar i poznają możliwości własnego głosu.

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zostali zaproszeni cenieni w środowisku muzyków kościelnych twórcy – Urszula Rogala, Rafał Maciejewski oraz dk. Dominik Dubiel SJ. Od wielu lat dzielą się oni swoim doświadczeniem w tej dziedzinie, w ramach podobnych wydarzeń w kraju i za granicą.

Tegoroczna edycja warsztatów będzie przygotowaniem do obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Odbędzie się w weekend poprzedzający to święto i zakończy w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Z połączenia tych dwóch tajemnic, powstał tytuł edycji, czyli Sacrum Convivium (Święta Uczta). Zatem myślą przewodnią repertuaru warsztatowego będą pieśni eucharystyczne, traktujące o źródle jedności i Łaski w Kościele. Celem organizatorów jest wyposażenie uczestników w bogaty materiał muzyczny, który posłuży im w przygotowaniu jeszcze piękniejszych celebracji Bożego Ciała w swoich wspólnotach.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja efektów pracy uczestników, podczas uroczystej niedzielnej Mszy Świętej w kościele oo. Dominikanów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 38.

Zapisy uczestników rozpoczęły się 21 kwietnia i potrwają do 12 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml

Wszelkie warsztatowe aktualności pojawiać się będą w wydarzeniu na Facebooku:
Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej | Sacrum Convivium | Łódź 2024

Warsztaty organizowane są przez parafię oo. Dominikanów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich, Panie,
i światłem na mojej ścieżce.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 38-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter