29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Śmierć aktora

Ocena: 0
1516
Nie żyje Robin Williams, jeden z najwybitniejszych aktorów amerykańskich. W wieku 63 lat zmarł w swoim domu w San Francisco prawdopodobnie w wyniku próby samobójczej. W pierwszych komentarzach podkreślano, że artysta zmagał się od lat z depresją pogłębioną przez problemy osobiste, małżeńskie, uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Po niedawnej, przedwczesnej śmierci Philipa Seymoura Hoffmana, innego gwiazdora Hollywoodu, jest to kolejna strata kinematografii amerykańskiej. Na popularnych artystach mści się presja nieustannej kariery i modny styl życia.

Robin Williams był gwiazdą Hollywoodu pierwszej wielkości. Debiutował jako komik w telewizyjnych programach, serialach oraz w teatrach. Karierę filmową rozpoczął w latach 80. XX wieku, od razu zdobywając popularność i uznanie. Nie gardził żadnym gatunkiem filmowym, użyczał także głosu postaciom w familijnych filmach animowanych. Granych przez siebie bohaterów wyposażał w wielką dawkę energii duchowej, emocji, uczuć i ciepła. Do historii kina weszły jego kreacje w „Good Morning Vietnam”, „Stowarzyszeniu umarłych poetów”, „Fisher King”, Pani Doubfire” i wielu innych utworach. Oscara otrzymał za drugoplanową rolę psychologa w dramacie „Buntownik z wyboru” w 1997 roku.

Williams odwiedził Polskę przy okazji realizacji w 1999 roku filmu „Jakub kłamca”, ekranizacji powieści Jurka Beckera „Jakub łgarz”. Zagrał tytułową rolę człowieka, który opowiada w getcie zmyślone wiadomości o nadciągającej klęsce Niemców. Film nie odniósł wielkiego sukcesu artystycznego, ale kreacja Williamsa była znakomita. Pamiętam, że artysta w wywiadzie telewizyjnym wypowiedział się wówczas życzliwie o Polsce.

Mirosław Winiarczyk
fot. PAP/EPA/BALAZS MOHAI

Idziemy nr 34 (466), 24 sierpnia 2014 r.




PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter