23 stycznia
sobota
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szlakiem Papieża Polaka

Ocena: 0
1838

Na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II wydawnictwo Jedność przygotowało album „Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II”.

fot. Wydawnictwo Jedność

Jego autorami są małżonkowie Mirek i Magda Osip-Pokrywka, którzy od lat podróżują po świecie i publikują materiały z wypraw w czasopismach i książkach.

„Historia niniejszego albumu miała swój początek w czasie wyjazdu do Rzymu na pogrzeb papieża Jana Pawła II. To przejmujące wydarzenie kiełkowało przez kilka lat, by zaowocować chęcią okrywania szlaków, którymi podążał Karol Wojtyła”. Szlaków tych zaś, jak wiemy, było bardzo wiele, a sam św. Jan Paweł II chętnie je wspominał, jak choćby w Wadowicach. Album rozpoczyna się właśnie w Wadowicach, od domu rodzinnego Karola Wojtyły i świątyni, w której był ochrzczony i gdzie rozpoczął się niedawno proces beatyfikacyjny jego rodziców. A potem kolejno szlaki: Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Kraków, Płaskowyż Draboża, Podhale, Tatry, Pieniny, Gorce, Beskid Sądecki, Bieszczady, Sudety, Pojezierze Drawskie, Bory Tucholskie, Mazury i Suwalszczyzna.

W Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. papież mówił: „Pragnę mówić o ziemi polskiej, bo jawi się ona tutaj szczególnie piękna i bogata w krajobrazy. Człowiekowi potrzebne jest to piękno krajobrazu”. Teraz, gdy z powodu pandemii większość z nas pozostanie w Polsce, książka może być znakomitym przewodnikiem po miejscach związanych z Janem Pawłem II Wielkim. Jest to też przewodnik dla obcokrajowców, gdyż jednocześnie z wersją polską albumu ukazała się angielska.

 


Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II”, Autorzy: Mirek i Magda Osip-Pokrywka, Wydawnictwo: Jedność, Kielce

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 9,1-3.11-14; Ps 47,2-3.6-9; Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter