19 października
wtorek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy poleca: "Śladami Prymasa Tysiąclecia"

Ocena: 4.58
1021

Najnowsza książka Wydawnictwa Diecezji Warszawsko-Praskiej to zbiór artykułów zamieszczanych w tygodniku "Idziemy" przez kilka miesięcy poprzedzających beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, ukazujących miejsca związane z Prymasem Tysiąclecia: skąd pochodził, gdzie kształtowało się i dojrzewało jego kapłaństwo, jego posługa biskupa i kardynała - gdzie studiował i pracował. Autorką książki, jest dziennikarka tygodnika „Idziemy" Irena Świerdzewska.

Niezwykle cenną i unikatową wartością publikacji są wypowiedzi osób, które osobiście znały Prymasa i podzieliły się swoimi świadectwami z Autorką. Niewątpliwy walor książki stanowią również fotografie współczesne i archiwalne, często nieznane szerszej opinii publicznej.

Mamy nadzieję, że książka „Śladami Prymasa Tysiąclecia" będzie stanowić cenną pomoc dla pielgrzymów, przewodników, katechetów i wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Może dla wielu naszych Czytelników stanie się inspiracją, aby opisywane przez Autorkę miejsca osobiście odwiedzić i zadumać się nad przesłaniem Prymasa Tysiąclecia.

Książkę można kupić w księgarni przy ul. Grochowskiej 194/196 (Dom Słowa Bożego) oraz w księgarni przy kościele św. Zygmunta (pl. Konfederacji).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki/ wsp. św. Pawła od Krzyża, prezbitera/ wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter