16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli

Ocena: 5
696

W stolicy orszak wyruszy w południe sprzed pomnika Mikołaja Kopernika.

Fot. Wojciech Łączyński

Trzej Królowie wraz z licznymi orszakami dwórek i rycerzy wyruszą o godz. 12:00 spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Tuż przed nimi do warszawskiego Betlejem wyjdą: Maryja Brzemienna, Józef i osiołek, a na swej drodze miną gospodę, w której nie było dla Nich miejsca.

Mędrcy o godz. 12:30 dotrą do Stajenki na placu Zamkowym, przygotowanej przez liczne Zastępy Aniołów. Tam zobaczymy taniec Azjatyckich Smoków, występ pluszowych afrykańskich wielbłądów, a także musztrę Legionu Rzymskiego. Ujrzymy kolędowy pokłon pasterzy, a następnie uroczysty pokłon Trzech Królów, którzy złożą Jezusowi dary, złoto, kadzidło i mirrę.

Obecni na placu Zamkowym będą mieli okazję zatańczyć poloneza do melodii kolędy Bóg się rodzi. Po zakończeniu orszaku wszyscy są zaproszeni do wspólnego kolędowania z rodziną Cudzichów oraz licznymi grupami śpiewaczymi, które będą towarzyszyć Dzieciątku do końca dnia.

Orszak Trzech Króli poprzedzi o godz. 11:00 uroczysta Msza Święta celebrowana w archikatedrze warszawskiej. 

Hasło tegorocznego orszaku „W jasełkach leży!” zwraca uwagę na tradycję przedstawień jasełkowych zapoczątkowanych 800 lat temu przez św. Franciszka w Greccio we Włoszech, która rozprzestrzeniła się na cały świat i pragnie zachęcać do tworzenia bożonarodzeniowych widowisk.

Jednocześnie hasło mówi o Dzieciątku leżącym w jasełkach i wskazuje na żłóbek, dawniej nazywany jasłem, który prosty i ubogi kieruje nasze serca ku potrzebującym

– wyjaśniają organizatorzy. 

Fundacja Orszak Trzech Króli zachęca wszystkich do wsparcia modlitewnego i finansowanego jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci, założonego przez siostrę Michaelę Rak, które co roku otacza darmową opieką 400 chorych i ich rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter