18 grudnia
wtorek
Gracjana, Bogusława, Laurencji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: nagroda literacka dla prof. Hellera

Ocena: 0
1445
"Złotą Różę 2015" otrzymał ks. prof. Michał Heller, za książkę "Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem", uznaną za najlepszą polską publikację popularnonaukową. Wyróżnienie przyznaje Instytut Książki i miesięcznik "Nowe Książki".
2015-09-28 19:31
mip, pra / Warszawa (KAI), mz
 
Nagroda przyznawana jest podczas Festiwalu Nauki w Warszawie przez Instytut Książki i miesięcznik "Nowe Książki" dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.

"Ponieważ zarówno filozofia, jak i geometria od dawna należą do obszarów moich zainteresowań, nie mogłem nie zastanawiać się nad tym, co to znaczy, że «Bóg uprawia matematykę»" – czytamy wypowiedź autora zamieszczoną na okładce książki.

Książka składa się z czterech części i dotyczy greckiej starożytności, pierwszych wieków chrześcijaństwa, chrześcijańskiego średniowiecza i renesansu. „Wydaje się, że teologia dobrze przysłużyła się nauce, wnosząc swój wkład do powstania abstrakcyjnego pojęcia przestrzeni” – pisze we wstępie ks. prof. Heller.

Publikacja ukazała się nakładem Copernicus Center Press, które działa pod auspicjami Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, ufundowanego przez laureata Nagrody Templetona.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -