16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wolni od nienawiści i lęków - ilustracja Maupala

Ocena: 4.85
371

Praca znanego artysty Maupala towarzyszy orędziu papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r.

Fot. Facebook/Dicastery for Promoting Integral Human Development

Papież spoglądający z otwartej szczeliny wzdłuż drutu kolczastego i wyciągający rękę, aby pomóc mężczyźnie i kobiecie uciec z więzienia „nienawiści” i „strachu”. To nowa, symboliczna ilustracja autorstwa artysty ulicznego Maupala – Mauro Pallotty, wydana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Praca znanego artysty, słynącego z murali poświęconych papieżowi w Watykanie, np. „Super Pope” (Super papież),  towarzyszy orędziu papieża Franciszka na Wielki Post 2024 r. aż do Wielkanocy.

Orędzie papieskie na tegoroczny Wielki Post, ogłoszone 1 lutego, ma temat: „Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności”. Jest ono inspirowane fragmentem Księgi Wyjścia: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 1-17).  

Kard. Michael Czerny, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka na konferencji w Watykanie prezentującej papieskie orędzie na Wielki Post powiedział, że Mauro Pallotta dał świadectwo pracy w więzieniu, gdzie był zaangażowany w kilka projektów w zakładach karnych.

Praca z więźniami daje nieoczekiwane bogactwo, często spotykasz ludzi, którzy przeżyli piekło, a teraz wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, jaka jest droga do nieba. Spotkałem ludzi, którzy przeszli przez pustynię i paradoksalnie osiągnęli wolność, wewnętrzną wolność, wolność, którą daje Bóg. Inni nadal są w drodze, idą przez pustynię, ale chociaż horyzont nie daje żadnych oznak orzeźwienia, idą dalej, pewni, że nadejdzie ulga

– stwierdził kardynał.

Jak dodał, bycie z więźniami i dawanie im, poprzez sztukę, narzędzia do szybszego posuwania się naprzód i pomagania im w przekraczaniu granic ich własnych słabości jest nie tylko odpowiedzialnością, ale także doświadczeniem, które sprawia, że on sam również poznaje smak wolności na codziennych pustyniach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter