6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wystawa prezentująca Chrystusa z Całunu Turyńskiego

Ocena: 5
308

Hiszpańska archidiecezja Grenady otworzy wystawę prezentującą bardzo realny wygląd Jezusa Chrystusa powstały na podstawie wizerunku z Całunu Turyńskiego.

fot. VaticanNews

Jak poinformowała KAI Blanca Ruiz, reprezentująca hiszpańską archidiecezję, ekspozycja zostanie zaprezentowana mediom w sobotę, 25 marca w katedrze w mieście Guadix, na południu kraju. Następnego dnia wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających. Jej zamknięcie zaplanowano na 31 maja. Jak dowiedziała się KAI, w niedługiej przyszłości wystawa zatytułowana “Tajemniczy Człowiek” ma trafić do Polski.

Ciało mężczyzny wykonane na podstawie Całunu Turyńskiego oraz badań naukowych z analizy tego płótna wystawiano dotychczas w katedrze w Salamance, w zachodniej Hiszpanii. Ekspozycja była prezentowana od października 2022 r.

Figura mężczyzny ważąca 75 kg pokazywana na wystawie jest bardzo realistyczna. Została wykonana z silikonu i lateksu, co sprawia, że przypomina prawdziwego człowieka. Autorzy dzieła, hiszpańscy artyści kierowani przez Álvaro Blanco, aby nadać większą wiarygodność swojemu dziełu odtworzyli z dużą szczegółowością rany widoczne na Całunie Turyńskim. Rzeźba ma ludzkie włosy, rzęsy oraz piegi.

Przechowywany w katedrze w Turynie całun uważany jest za jedną z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Zgodnie z tradycją w płótno to zostało owinięte ciało Jezusa Chrystusa po ukrzyżowaniu, a wskutek zmartwychwstania odcisnęła się na nim ludzka sylwetka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter