21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXVII Parafiada Archidiecezji Warszawskiej

Ocena: 3.3
169

W dorocznych mistrzostwach będą uczestniczyć dzieci i młodzież z parafii archidiecezji warszawskiej.

Fot. archwwa.pl

– Umysł, ciało i duch. Te trzy słowa charakteryzują Parafiadę – mówi ks. Marcin Ośko z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej. A to dlatego, że obok konkurencji sportowych odbędzie się również konkurs wiedzy liturgicznej. Łącznie w programie znalazły się konkurencje indywidualne m.in. konkurs wiedzy liturgicznej, bieg na dystansie 60 metrów i 400 metrów i skok w dal oraz konkurencje zespołowe – piłka nożna, piłka siatkowa i tenis stołowy. Ponadto będą też nowe konkurencje – wyścigi rowerowe, piłkarski dart i blazepod.

W czasie parafiady odbędzie się finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów, której mecze rozgrywano przez cały rok w parafiach archidiecezji warszawskiej.

XXVII Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę 15 czerwca na stadionie „Znicz” w Pruszkowie. O godz. 9:30 rozpocznie się rejestracja zawodników, natomiast o godz. 10:00 – konkurencje indywidualne, rozgrywki zespołowe, warsztaty i pokazy cyrkowe oraz rodzinne atrakcje. O godz. 13:30 zaplanowano wręczenie nagród.

W dorocznych mistrzostwach będą uczestniczyć dzieci i młodzież z parafii archidiecezji warszawskiej – ministranci, dzieci i młodzież z przyparafialnych wspólnot, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby podziękować przed wakacjami i urlopami swoim podopiecznym, za zaangażowanie i całoroczną posługę w parafiach, wspólnotach i szkołach – zachęca ks. Marcin Ośko.

Do udziału w parafiadzie są zaproszone również całe rodziny. Nie zabranie licznych zabaw i warsztatów.

Parafiada po raz pierwszy ruszyła w Archidiecezji Warszawskiej 27 lat temu. Nazwę i pomysł organizatorzy przejęli z Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, za który odpowiada zakon pijarów. Za organizację Parafiady Archidiecezji Warszawskiej odpowiada Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter