20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści

Ocena: 0
699

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” o. dr. Wita Chlondowskiego OFM będzie spotkaniem inauguracyjnym Fundacji Fala Życia.

Fot. Facebook

Wydarzenie zaplanowano na najbliższy czwartek w krakowskiej kawiarni Pola Dialog.

Fundacja Fala Życia, której jednym z celów jest promocja zdrowia psychicznego i fizycznego poprzez zwiększanie świadomości społecznej, została zarejestrowana w 2023 roku, swoje działania rozpoczęła już w 2020 roku jako grupa nieformalna.

W Krakowie odwiedzi nas wyjątkowy gość: o. dr Wit Chlondowski, który podejmie temat istotny dla ducha, ciała i psychiki. Wykład poświęcony będzie zdrowej i chorej duchowości

– zapowiada fundacja w mediach społecznościowych.

O. dr Wit Piotr Chlondowski jest franciszkaninem, doktorem teologii dogmatycznej, duszpasterzem Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie, wykładowcą WSD w Katowicach Panewnikach. Specjalizuje się w dziedzinach: pneumatologia, teologia charyzmatów i objawień prywatnych, nowe ruchy kościelne, teologia Josepha Ratzingera, ekumenizm.

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” odbędzie się w kawiarni Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie. Spotkanie jest darmowe, ale organizatorzy zapraszają do wsparcia jego organizacji – podczas spotkania będą zbierane datki do puszki. Można też wesprzeć internetową zrzutkę: https://zrzutka.pl/yxu39x.

Fundacja Fala Życia wspiera i aktywizuje Polaków w różnych obszarach życia. Istotnym działaniem jest także wsparcie charytatywne poprzez zbieranie środków finansowych i materialnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Od 2020 r. fundacja przeprowadziła zbiórki pieniężne na rzecz osób z niepełnosprawnością, na rehabilitację osób z zespołem Downa, na remont lokalu fundacji wspierającej samotne matki, na rzecz podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zajmującego się wsparciem osób bezdomnych. Fundacja zorganizowała także dwukrotnie ogólnopolską kampanię społeczną z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz kwesty do puszek na rzecz wsparcia stowarzyszenia zajmującego się rodzinami osób z trisomią 21.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 czerwca

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
w którym wołamy: «Abba, Ojcze».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter