12 sierpnia
środa
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zostań wolontariuszem podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Ocena: 0
11777

Muzeum Powstania Warszawskiego i Urząd m.st. Warszawy zapraszają do udziału w wolontariacie podczas tegorocznych obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób.

Fot. ze zbiorów NAC

Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. pomoc i opieka nad Powstańcami w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach. Zgłoszenia należy wysłać do 19 czerwca 2019 r.

Co roku w wolontariat rocznicowy angażuje się kilkaset osób, których udział nie tylko pomaga w realizacji wydarzeń obchodowych, ale jest także nieodzownym elementem sztafety pokoleń i ważnym świadectwem pamięci.

Na przełomie lipca i sierpnia wolontariusze będą wspierać organizację oficjalnych uroczystości, licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i akcji społecznych oraz nieść wsparcie Powstańcom  - zarówno tym mieszkającym w Warszawie jak i przybywającym z całego świata. Na zaproszenie Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego do stolicy przybędzie około 200 Powstańców
z rodzinami, mieszkających na co dzień za granicami Polski i stolicy. Szczególnie ważne jest zaangażowanie wolontariuszy podczas ich powitania i towarzyszenie kombatantom w trakcie uroczystości.

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich chętnych. Z każdym z kandydatów na wolontariusza zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby zostaną przejdą szkolenie. Możliwe są trzy rodzaje współpracy:

 

  • wolontariat obchodowy m.in. pomoc i opieka nad Powstańcami podczas uroczystości w dniach 27.07.2019 - 03.08.2019; minimalny wiek: ukończone 16 lat;
  • wolontariat podczas akcji „Wolność łączy” - służba w dniu 1 sierpnia 2019, w jednym z 365 miejsc Pamięci Powstania Warszawskiego; minimalny wiek: ukończone 14 lat;
  • wolontariat długoterminowy (wakacyjno-obchodowy) – współpraca z Muzeum w wybranych działach; minimalny wiek: ukończone 14 lat.

Projekt wolontariatu podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego realizowany jest we współpracy Urzędu m.st. Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 9,1-7;10,18-22; Ps 113,1b-6; Mt 18,15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
12 sierpnia - Parafia MB Częstochowskiej w Wołominie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter