2 kwietnia
czwartek
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Komentarze do czytań - sobota, VI tydzień zwykły

Ocena: 5
375

Idźmy drogą obietnic, a progiem ich spełnienia na tej drodze są słowa: JEZU, UFAM TOBIE! 

-teksty czytań-

mal. Eugeniusz Kazimirowski /fot. Wikimedia Commons/domena publiczna/licencja CC 4.0

komentarze Bractwa Słowa Bożego, autor: ks. Michał Dłutowski

Pierwsze czytanie: 1 P 5, 1-4

Aby dobrze wypełnić swoją posługę, kapłan powinien być świadkiem Chrystusowych cierpień. Adorując każdego dnia Krzyż Chrystusa i rozważając Jego cierpienia, ma on większą świadomość tego, ile Jezus uczynił dla każdego człowieka, jak wielka jest Jego miłość. Ta świadomość daje kapłanowi siłę, aby usuwać mury i budować mosty łączące ludzi z Bogiem. Dla księdza bycie świadkiem Chrystusowych cierpień urzeczywistnia się w sakramencie Pokuty i Pojednania oraz we Mszy świętej. Warto pamiętać, że w osobie każdego kapłana nieustannie ponawia się dzieło zbawcze Chrystusa. Każdy ksiądz jest przedstawicielem Zbawiciela na ziemi, nowym początkiem urzeczywistniania się Ewangelii i Eucharystii. Ksiądz w parafii jest darem Serca Jezusa dla wszystkich wiernych. Dlatego też księdza należy otoczyć zastępami ludzi modlących się nieustannie za niego, aby ten wielki dar, jakim jest kapłaństwo, czasem nieuświadomiony przez tego, kto go otrzymał, nie został zaprzepaszczony. Modlitwa wiernych w parafii za swoich kapłanów jest swego rodzaju tarczą obronną dla każdego z nich.

Psalm responsoryjny: Ps 23, 1-2a.2b-3.4.5.6 

W czasach, kiedy tak bardzo narzeka się na księży, należy wzmóc modlitwy za nich, prosić Boga o takie zjednoczenie z Chrystusem, by mogli wypełnić jak najlepiej posługę ratowania dusz. Jeśli Bóg na Twojej drodze życia postawi dobrego pasterza, jesteś najszczęśliwszą osobą na ziemi. Nikt i nic Tobą nie zachwieje. Niczego się nie przerazisz i nic i nikt Ciebie nie zwycięży! A może Ty sam jesteś powołany przez Boga, aby dać przykład dobrego kapłaństwa. Może to Ciebie Bóg powołuje, byś został kapłanem lub wspomagał lepiej osoby duchowne swoją modlitwą.

Ewangelia: Mt 16, 13-19

Na pytanie Jezusa, o to kim On jest, święty Piotr odpowiada, że Synem Boga Żywego. Jezus jest Bogiem-Człowiekiem, który przyszedł na ten świat dla objawienia, kim jest Bóg. Od czasu przyjścia Jezusa Chrystusa Bóg przestał być niepojęta tajemnicą. Stał się poznawalny przez ludzką naturę, jaką przyjął od Matki Bożej. Strażnikiem tych prawd o Bogu jest Kościół Katolicki. Dziś obchodzimy święto Katedry świętego Piotra. Uświadamiamy sobie, że trwając w jego nauce, jesteśmy na drodze prawdy. Dziś również obchodzimy kolejną rocznicę objawień orędzia Bożego Miłosierdzia w Płocku, jakie miały miejsce 22 lutego 1931 r. Bóg przypomniał wtedy swoje miłosierne oblicze. Jednak warto uzmysłowić sobie, że jeśli nie posłuchamy Jego wskazań, jakie przekazał świętej siostrze Faustynie, posłuży się innymi środkami dla skłonienia ludzkości do nawrócenia. Będąc obojętnymi na tak wielkie przesłanie o Bożym miłosierdziu, będziemy musieli doświadczyć kar Bożych, jakimi mogą być: głód wojny, kataklizmy…
Odrzucenie pomocy Syna Bożego łączy się z wejściem na drogę przekleństw i zagłady! My, natomiast, idźmy drogą obietnic, a progiem ich spełnienia na tej drodze są słowa: JEZU, UFAM TOBIE!      

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 kwietnia


Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

Dziś w Kościele: czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 17,3-9; Ps 105,4-9; J 8,51-59
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
2 kwietnia – Parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter