21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

On jest i będzie z nami zawsze

Ocena: 4.4
562

Św. Jan pisał Ewangelię, gdy pierwotny Kościół przeżywał bardzo trudne chwile – był prześladowany i wydawał się przegrany. Świat, w którym żyli apostołowie, dążył do zupełnie innych ideałów. Wydaje się, że podobnie jest i teraz. Na ten aspekt zwraca uwagę ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w komentarzu do Ewangelii na niedzielę 14 maja.

fot. s. Amata J. Nowaszewska CSFN

1.    Nie zostawię was sierotami

Św. Jan przenosi nas do Wieczernika. Uczniowie przeczuwają, że za chwilę będą musieli wyjść na zewnątrz. Tam znajdą świat, który nie akceptuje ani Jezusa, ani ich. Znamy to przeczucie – ileż razy nie chcieliśmy wyjść na zewnątrz, bo świat wydawał nam się złowrogi. Na to zatrwożenie Jezus odpowiada, że nigdy nie zostawi nas sierotami. On jest i będzie z nami zawsze. 
Czy moje serce jest dla Niego otwarte?

2.    Ojciec da wam Pocieszyciela

Pocieszyciel, Duch Prawdy, Duch Jezusa – to określenia, którymi w języku polskim próbuje się oddać tłumaczenie oryginalnego terminu Paraklet. W języku greckim parakletos oznaczał kogoś, kto występował i przemawiał w sądzie w imieniu oskarżonego.  Duch „obrońca” zawsze będzie o nas walczył i zawsze nas obroni. 
Czy w to wierzę? 

3.    Objawię wam Siebie

Jezus czyni to, co mówi. To znaczy, że jeśli mówi, że będzie z nami – to na pewno z nami będzie! Jeśli On w Ewangelii mówi, że mnie obroni, to mnie obroni! Jeśli On mówi, że zwycięży, to zwycięży! Jeśli chce dokonywać cudów, to będzie dokonywał cudów w moim życiu! Każdemu może przywrócić życie, nawet umarłemu w tym świecie, nawet najbardziej zagubionemu i sponiewieranemu przez grzech. 

To jest Prawda!

Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter