21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Słowo Boże w naszym życiu

Ocena: 2.45
1500

Dziś czytamy początek Ewangelii według św. Łukasza.

fot. Priscilla du Preez/unsplash.com

Wprowadzając do lektury swego świadectwa o Jezusie Chrystusie, autor mówi – nie tylko Teofilowi, lecz każdemu z czytelników – o celu, który sobie postawił: „abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono”. Czytanie, zgłębianie, medytowanie tekstów tej Ewangelii, jak też i innych ksiąg Biblii, ma nas prowadzić do coraz głębszego poznania i rozumienia Bożej nauki, którą poznawaliśmy od początku naszej drogi wiary. Trzeba bowiem ciągle na nowo powracać, rozważać, przyjmując te drogowskazy, które Pan nam w swoim słowie pozostawił.

Przeżywając, z woli papieża Franciszka, w III niedzielę zwykłą szczególny dzień poświęcony słowu Bożemu, warto raz jeszcze sobie tę prawdę uświadomić i podjąć konkretne kroki, aby Jego słowo rzeczywiście miało właściwe miejsce w naszej codzienności ludzi wierzących.

Jeśli Boże słowo ma się stawać światłem dla naszych dróg życiowych, trzeba nam podjąć konkretne kroki. Pierwszą istotną sprawą jest wzbudzić w swoim sercu pragnienie, aby poznawać Bożą naukę, otworzyć serce na słuchanie tego, co Pan chce nam powiedzieć. Następnie trzeba podjąć rzeczywistą lekturę. Warto w tym celu zarezerwować sobie konkretny czas w swoim planie dnia, kiedy takie spotkanie ze słowem Bożym będzie możliwe.

Niestety, nieraz bronimy się przed taką lekturą, twierdząc, że mamy tak wiele obowiązków, że nie możemy znaleźć czasu na czytanie i rozważanie słowa Bożego. Może jednak warto pójść za radą papieża Franciszka, który już nieraz podpowiadał, byśmy nosili ze sobą (np. w torbie czy teczce) małe wydanie Biblii albo też tekst samych Ewangelii i mając wolny moment, mogli przeczytać nawet krótki fragment i przez chwilę zastanowić się nad tym, co jest przesłaniem tego zdania, co Pan chce nam powiedzieć przez to właśnie słowo… Na pewno możliwość korzystania z Internetu bardzo nam może ułatwić takie spotkanie z Biblią. Jeśli bowiem korzystamy z naszych komputerów, tabletów, smartfonów do szukania różnych informacji – także będąc w drodze – to również możemy znaleźć dostępne w sieci miejsca, które dają możliwość czytania tekstów biblijnych w sposób całościowy lub poszczególnych fragmentów przeznaczonych do lektury według kalendarza liturgicznego.

Tak, potrzebna jest nam systematyczna lektura i refleksja nad słowem Bożym, abyśmy utwierdzali się w naszej wierze i w naszej więzi z Panem. Potrzebna jest ta medytacja nad słowem Pana dla każdego chrześcijanina, każdego ucznia Pana – bez względu na wiek, stan cywilny, zawód, realizowaną drogę powołania… Trwajmy w bliskości z Jezusem poprzez tę drogę słuchania i rozważania Jego słowa!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest kapłanem diecezji łomżyńskiej,
kapelanem opactwa benedyktynek w Łomży

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Powołani do łączenia kropek

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter