25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Katolicka telewizja w muzułmańskim państwie

Ocena: 0
1233

Od ponad tygodnia w Dżakarcie działa stacja Hidup TV, czyli TV Życie – pierwszy katolicki kanał telewizyjny w Indonezji, najludniejszym muzułmańskim państwie świata. 

fot. flash.pro/Foter.com/CC BY

Nowy program przedstawiła Komisja ds. Komunikacji Społecznej archidiecezji dżakarckiej na posiedzeniu indonezyjskiego oddziału katolickiej organizacji medialnej SIGNIS w mieście Muntilan (na środkowej Jawie). Kanał działa na razie w internecie, ale w najbliższym czasie ma rozpocząć nadawanie przez satelitę.

Archidiecezja stołeczna już od dłuższego czasie produkuje różne własne programy telewizyjne, np. Renungan Harian (Chleb na każdy dzień), Embun Kehidupan (Skała życia), Sosialisasi Arda (z życia archidiecezji) i inne. Obecna inicjatywa medialna będzie trwać trzy godziny dziennie, ale z czasem ma dojść stopniowo do 8 godzin.

– Dziękujemy arcybiskupowi Dżakarty Ignatiusowi Suharyo, który pobudził i poparł Komisję co do koncepcji i powołania Hidup TV – oświadczył na konferencji prasowej w Muntilanie ks. Kamilus Pantus, sekretarz wykonawczy Komisji ds. Komunikacji Społecznej episkopatu indonezyjskiego. Zapowiedział, że wszystkie podobne komisje diecezjalne będą działać na rzecz tworzenia różnych przestrzeni medialnych oraz rozszerzania katolickiej oferty programowej o takie elementy jak fora dyskusyjne, filmy i produkcja dokumentalna.

Pomysłodawcy i wykonawcy całego przedsięwzięcia liczą na to, że nowy kanał będzie użyteczny dla dzieła ewangelizacji nie tylko w Indonezji, ale także w całym regionie. – Od jutra na przykład moglibyśmy transmitować nasze programy do widzów w Jayapura lub w Papui [Nowa Papua jest prowincją indonezyjską na wschodzie kraju] – oznajmił ks. Frans de Sales, przewodniczący SIGNIS Indonezja. Z kolei dyrektor Komisji ds. Mediów diecezji Manado ks. Sette Lalu wskazał, że nowa inicjatywa jest „czymś bardzo twórczym jako odpowiedź na potrzeby wiernych w świecie naznaczonym rozwojem technologii informacyjnych”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter