11 grudnia
poniedziałek
Damazego, Waldemara, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mass media w praktyce duszpasterskiej

Ocena: 0
593

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca mediów diecezjalnych i biura prasowego.

Fot. kl. Karol Lipkowski MSF

Grupa 9 alumnów wraz z ks. drem Rafałem Kamińskim CSMA, prodziekanem Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW i sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego, w środę, 18 stycznia, odwiedziła kurię oraz siedziby poszczególnych redakcji.

Wizyta odbyła się w ramach przedmiotu Mass media w duszpasterstwie. Celem było zapoznanie się ze sposobami ewangelizacji za pośrednictwem mediów na przykładzie działań podejmowanych w diecezji warszawsko-praskiej.

O pracy biura prasowego kurii opowiedziała Karolina Błażejczyk. Podczas wykładu omawiane były główne zadania osób odpowiedzialnych za komunikację w naszej diecezji. Klerycy mogli dowiedzieć się, jak wygląda przykładowy dzień w biurze prasowym, kto w nim pracuje, jakie środki społecznego przekazu są wykorzystywane czy też jak wygląda współpraca z księżmi oraz przedstawicielami mediów. Na koniec był czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Po spotkaniu w kurii klerycy gościli także w redakcjach mediów diecezjalnych: Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy oraz kanału Salve NET, gdzie mogli przyjrzeć się ich pracy oraz porozmawiać z dziennikarzami.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter