18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowe katolickie programy w TVP

Ocena: 4.75
818

„Zrujnowani odbudowani” oraz „Welon, fura i brawura” to nowe programy religijne w ramówce Telewizji Polskiej. W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia o godz. 12:45 w TVP1 emisja pilotażowego odcinka „Zrujnowani odbudowani” z udziałem Jonathana Roumie, odtwórcy roli Jezusa w serialu „The Chosen”.

fot:Facebook

Magazyn religijny pt. „Zrujnowani odbudowani” prezentuje świadectwa mężczyzn – mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. W programie opowiadają o swoich radykalnych przemianach. [...]

 

 

To porywający, pełen emocji program, który zabiera widzów w podróż do serc mężczyzn, którzy stanęli na skraju przepaści. To opowieści o upadku, bólu, ale przede wszystkim o nadziei i niezłomnej woli przetrwania. W każdym odcinku poznajemy historię innego człowieka, który, mimo że był na dnie, odnalazł siłę, by wstać i zmierzyć się z demonami swojej przeszłości. Wszyscy bohaterowie mają jedną wspólną historię, w trudnych chwilach znaleźli wsparcie w wierze i Bożej miłości

– Karol Gnat, prowadzący programu (przyp.red.)

Każdy odcinek uzupełnia krótki felieton ukazujący bohatera w jego środowisku, a także pokazuje działalność męskich wspólnot w całym kraju. W odcinkach pojawią się m.in. Grzegorz Kleszcz – trzykrotny olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów, medalista mistrzostw Europy, akademicki mistrz świata; Patryk Lempke, restaurator i były pilot rajdowy; Roman Zięba, który z różańcem w ręku przeszedł pieszo Amerykę.

W pilotażowym odcinku, który wyemitowany zostanie w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 12:45 w Jedynce, znajdzie się rozmowa z bohaterami popularnego serialu o życiu Jezusa Chrystusa „The Chosen”. Jednym z rozmówców będzie Jonathan Roumie, wcielający się w postać Jezusa. Karol Gnat wybrał się na plan zdjęciowy Camp Hoblitzelle w teksańskim Midlothian, aby osobiście zapytać twórców o fenomen produkcji prezentującej życie Chrystusa i towarzyszących mu apostołów.

Muzykę do czołówki serii skomponował Piotr Cugowski. Emisja regularna w soboty, o godz. 11:55 w TVP2. Premiera 2 września.

Zobacz także: W służbie Stolicy Apostolskiej

„Welon, fura i brawura”

„Welon, fura i brawura” to swego rodzaju religijne reality-show, którego bohaterkami są trzy charyzmatyczne siostry zakonne, słynące z niekonwencjonalnych metod ewangelizacji oraz ogromnego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi. Siostry Teresa Pawlak, Anna Bałchan oraz Karina Pawłowska wyruszają na religijne wydarzenia takie jak „Spotkanie na Lednicy”, „Przystanek Jezus” w Czaplinku i koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Kobiety znają swój cel podróży, jednak nie wiedzą, z kim będą podróżować i jakim środkiem lokomocji pojadą.

W dotarciu na miejsce pomogą siostrom nieznajome osoby. Do swoich pojazdów zaproszą zakonnice m.in. strażak, przedsiębiorca, znana wokalistka, raper i radiowiec i w trakcie jazdy podzielą się z nimi historiami z życia. Każda sytuacja to inne emocje i okoliczności, ale wobec każdej ciężko będzie przejść obojętnie. Bohaterki będą podróżować m.in. sportowym samochodem, wozem strażackim, dorożką, terenowym jeepem, L-ką czy… lawetą.

Premierowe emisje w niedziele o godz. 11:30 w TVP1. Pierwszy odcinek 17 września.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter