5 sierpnia
środa
Oswalda, Marii, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowości Teatru Telewizji TVP

Ocena: 0
1150
Na początku września, jak już pisaliśmy, Telewizja Polska rozpoczęła nadawanie jesiennego programu. Na antenie pojawią się nowe spektakle Teatru Telewizji, do końca roku odbędzie się osiem premierowych spektakli. TVP włączy się w zakończenie obchodów 250-lecia Teatru Narodowego i teatru publicznego w Polsce, a także w program obchodów roku Tadeusza Kantora. Klasykę Teatru Telewizji przypomni TVP Polonia.

Premierowe spektakle największej sceny teatralnej w Polsce, bo taką jest teatr TVP, odbywają się jak zwykle w poniedziałki o godz. 20.25. Już 7 września pokazany został nowy spektakl Juliusza Machulskiego „Rybka canero”, jak zwykle u tego autora, komedia omyłek. Do końca roku w poniedziałkowym paśmie Jedynki zobaczymy dwie klasyczne polskie komedie w gwiazdorskiej obsadzie – „Damy i huzary” Aleksandra Fredry w reżyserii Krystyny Jandy oraz „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony.

W Studiu Teatralnym TVP 2 będziemy mogli oglądać klasyczne spektakle Tadeusza Kantora, w tym „Wielopole, Wielopole” i „Umarłą klasę”, oraz kilka kameralnych przedstawień premierowych, jak „Chłopiec malowany” (27 września), „Cukier Stanik” (25 października) i kilka innych. Klasykę polskiego dramatu będzie można sobie przypomnieć w TVP Polonia w kolejne niedziele i poniedziałki. Zobaczymy m.in. głośne „Dziady” w inscenizacji Konrada Swinarskiego, „Kordiana” Juliusza Słowackiego w reżyserii Jana Englerta, „Śluby panieńskie” Fredry w reżyserii Krystyny Jandy, „Nie-Boską komedię” Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera i „Noc listopadową” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Andrzeja Wajdy. Informacje o programie: www.teatrtelewizji.tvp.pl, www.teatr.tvp.pl.

Mirosław Winiarczyk
Idziemy nr 37 (520), 13 września 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 sierpnia

Środa, XVIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
...wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 31,1-7; Psalm: Jr 31,10-13 ; Mt 15,21-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter